Bitcoin Fiyat Analizi: Haftalık %8’lik Bir Düşüşün Ardından Bitcoin İçin 20.000 Dolar Kapıda mı?

Bitcoin Fiyat Analizi: Haftalık %8’lik Bir Düşüşün Ardından Bitcoin İçin 20.000 Dolar Kapıda mı?

Bitcoin fiyatı, 20 bin dolar ile 24 bin dolar arasında uzun bir konsolidasyon döneminden sonra başka bir düşüş hareketine hazırlanıyor gibi görünüyor. Mevcut fiyat hareketiyle birlikte yeni bir dip de yok değil.

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük grafiğe bakıldığında, fiyat son birkaç gündür çok dar bir aralıkta konsolide oluyor. Bu, 24 bin dolar seviyesinden ve 100 günlük hareketli ortalamadan bir ret sonrasında gerçekleşti. Fiyat ayrıca 22 bin dolarlık alanda bulunan 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü ve üzerine çıkamadı. 17 bin – 20 bin dolarlık destek alanı, fiyat için bir sonraki hedef gibi görünüyor.

Piyasa 18 bin dolarlık bir önceki düşük seviyenin altına düşerse, 15 bin dolarlık alana doğru bir başka hızlı düşüş ve hatta daha düşük olması beklenebilir.

Alternatif olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyat 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaları yukarı yönlü kırarsa, 30 bin dolara doğru bir ralli daha olası hale gelebilir. Ancak, düşüş senaryosu şu anda daha olası görünüyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: haftalık %8'lik bir düşüşün ardından bitcoin i̇çin 20.000 dolar kapıda mı? 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat hala büyük düşüş bayrağının alt sınırında konsolide oluyor. Geçen hafta boyunca yeni bir daha küçük düşüş bayrağı oluşuyor. Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde büyük bayrağın altında bir kırılma ve devam etmesi muhtemel görünüyor. Bu durumda, fiyat agresif bir şekilde 18 bin dolar seviyesine düşebilir.

RSI göstergesi son zamanlarda aşırı satım bölgesinden toparlandı ve 50 seviyesi civarında sıçrayarak momentumun şu anda bir denge durumunda olduğunu gösteriyor. Ancak, grafik kısa vadede çok düşüş eğilimi gösterdiğinden fırtına öncesi sessizlik olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: haftalık %8'lik bir düşüşün ardından bitcoin i̇çin 20.000 dolar kapıda mı? 5

Zincir Üstü Analizi

Bir düşüş piyasası sırasında, büyük oyuncular genellikle düzeltme aşamalarında veya piyasa kısa vadeli bir rahatlama rallisi yaşadığında varlıklarını boşaltır. Piyasa 24 bin dolar seviyesine doğru bir ralli yaşıyordu. Bu nedenle, balinaların potansiyel olarak başka bir düşüş yaşamadan önce varlıkları tasfiye etmeleri için mükemmel bir şans sağladı.

Balina Değişimi Oranı metriğinin 30 günlük üstel hareketli ortalaması, Balinaların etkinliğini izlemek için uygun bir araçtır ve son birkaç hafta içinde önemli ölçüde tırmandı. Bu, balinalar tarafından borsalara yapılan Bitcoin mevduatlarında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Bu satış baskısı ve arzdaki artış, Bitcoin fiyatındaki son önemli düşüşün önde gelen nedeni oldu.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: haftalık %8'lik bir düşüşün ardından bitcoin i̇çin 20.000 dolar kapıda mı? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.