Bitcoin Fiyat Analizi: Haftada %12’lik Bir Düşüşün Ardından, BTC’nin Başka Bir Çöküşü Önlemek İçin Bu Seviyeyi Koruması Gerekiyor!

Bitcoin Fiyat Analizi: Haftada %12’lik Bir Düşüşün Ardından, BTC’nin Başka Bir Çöküşü Önlemek İçin Bu Seviyeyi Koruması Gerekiyor!

Geçtiğimiz birkaç gün tüm kripto para birimi ve piyasa için oldukça zorlu geçti ve Bitcoin de 18 bin doların üzerinde bir istisna değil. Önümüzdeki birkaç gün, tüm piyasanın orta vadeli geleceğine karar verebilir, çünkü bu seviyenin altında bir kırılma ayı piyasasını önemli ölçüde genişletebilir.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Günlük grafikte, fiyat geçen haftaki önemli düşüş trend çizgisini kıramadı. 22 bin dolar seviyesinin yakınında bulunan 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri de fiyatı aşağı yönde itmede rol oynadı.

Şu anda piyasa, 18 bin dolarlık destek alanını üçüncü kez test ediyor. Ancak, ezici düşüş momentumu göz önüne alındığında, bu önemli seviyenin altında bir kırılma olasıdır.

Bu durumda, Bitcoin mevcut ayı piyasasında yeni bir düşük seviye kaydedecek ve fiyat 15 bin dolarlık alana düşebilir ve kısa vadede potansiyel olarak daha da aşağı düşebilir. Çöküş ayrıca ayı piyasasının süresini daha da uzatacak ve tam bir yıla yaklaştıracak.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: haftada %12'lik bir düşüşün ardından, btc'nin başka bir çöküşü önlemek i̇çin bu seviyeyi koruması gerekiyor! 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman dilimine bakıldığında, fiyat 22.500 dolarlık dirençten hızla düştü ve 20.000 dolarlık destek seviyesinin altına düştü. Birkaç günlük konsolidasyondan sonra fiyat, hayati önem taşıyan 20.000$ işaretinin üzerine çıkamadıktan sonra bir kez daha 18 bin dolarlık desteğe doğru düştü.

Boğalar şu anda 18 bin dolarda son duruşlarını yapıyorlar, çünkü bu seviyenin kırılması başka bir teslimiyet turuna ve daha derin bir çöküşe neden olabilir.

Bununla birlikte, hem fiyat hareketi hem de RSI göstergesi açık bir düşüş momentumu gösterdiğinden, piyasayı yukarı çevirmenin kolay bir iş olmayabileceğini belirtmek önemlidir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: haftada %12'lik bir düşüşün ardından, btc'nin başka bir çöküşü önlemek i̇çin bu seviyeyi koruması gerekiyor! 5

Zincir Üzeri Analiz

Uzun vadeli sahipler, piyasa oyuncuları arasında çok önemli bir gruptur ve davranışlarını takip etmek, piyasanın yönünü belirlemeye yardımcı olabilir. Tarihsel olarak, uzun vadeli sahipler borsalara önemli miktarda Bitcoin gönderdiğinde, piyasa bir düşüş yaşadı.

Exchange Giriş CDD’si, davranışlarını izlemek için değerli bir ölçümdür. Yüksek değerler, daha uzun vadeli sahiplerin potansiyel satış için madeni paralarını hareket ettirdiğini gösterir.

Metrik (14 günlük hareketli ortalama) son zamanlarda yükseldi ve uzun vadeli yatırımcılardan gelebilecek olası satış baskısını gösteriyor. Bu nedenle, kısa vadeli görünümde Bitcoin için 16 bin dolar seviyesine aşağı yönlü bir ralli en olası senaryo olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: haftada %12'lik bir düşüşün ardından, btc'nin başka bir çöküşü önlemek i̇çin bu seviyeyi koruması gerekiyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.