Bitcoin Fiyat Analizi: Düzeltmeye Rağmen Uzun Vadeli Biriktirme Göstergesi Parladı

Bitcoin Fiyat Analizi: Düzeltmeye Rağmen Uzun Vadeli Biriktirme Göstergesi Parladı
0

Son yedi gün, 34 bin dolar ile 46 bin dolar arasındaki işlem aralığının zirvesine çıktıktan sonra Bitcoin için bir patlama oldu. Ancak sert bir şekilde reddedildi ve yükselen bir trend çizgisiyle birlikte 45 bin dolarlık alanın ortasındaki direnç bölgesine ulaştı.

Teknik Analiz

Uzun Vadeli: Günlük Grafik

Şu anda, 46 bin dolarlık alanın üzerinde potansiyel satış likiditesi ve 35 bin dolarlık alanın altında önemli miktarda alım likiditesi var.

Ayrıca, 1 saatlik zaman diliminde fiyat ile RSI arasında şu anda tanık olduğumuz düzeltmeye yol açan bariz bir farklılık var.

Yükseliş trendini sürdürmek için fiyatın daha yüksek bir dip oluşturması gerekiyor. Ayrıca, Bitcoin birkaç haftalık azalan trend çizgisinin üzerine çıktı (aşağıdaki grafikte mor ile işaretlendi), ardından 100 günlük hareketli ortalama çizgisi tarafından reddedildi ve şimdi bunu destek olarak yeniden test ediyor. Destek tutarsa, başka bir yükseliş bacağı görülebilir.

bitcoin

Kısa Vadeli: 4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, 41,5 bin dolar – 42,8 bin dolar ve 38,6 bin dolar – 40,6 bin dolar bölgelerinde iki belirgin dengesizlik alanı bulunuyor. Her ikisi de olası destek olarak hizmet edebilir.

Pek çok teknik analistin hemfikir olabileceği gibi, fiyatların önemli ölçüde arttığı durumlarda piyasa bu dengesizlikleri hemen hemen her zaman düzeltecektir. Sonuç olarak, olası bir yukarı yönlü devam etmeden önce likiditenin daha düşük fiyat seviyelerinde emilmesiyle birlikte piyasanın yakın vadede bir miktar oynaklık görmesi beklenebilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: düzeltmeye rağmen uzun vadeli biriktirme göstergesi parladı 4

Genel Analiz

Son iki yılda, uluslararası ilişkilerin en baskın duygusu “belirsizlik” oldu. Ve belirsizlikten her yerden daha fazla nefret eden bir yer var: Finansal Piyasalar.

Küresel bir salgından enflasyonla ilgili endişelere ve son zamanlarda jeopolitik bir çatışmaya kadar – hepsi son iki yılda birçok değişken aşama için katalizör oldu.

Bu belirsizlik dönemlerinde, genellikle uzaklaştırmak ve büyük resmi gözlemlemek tavsiye edilir. Aşağıdaki grafik, örneğin, ilk bloğundan bu yana Bitcoin’in arz dinamiklerinin büyük bir resmini göstermektedir.

Bu metriğe Gerçekleştirilmiş Başlık – UTXO Yaş Bantları (%) adı verilir ve yaşlarına (en son ne zaman taşındıklarına) ve gerçekleşen toplam kapaktaki paylarına göre farklı madeni para gruplarını görselleştirir. Burada 3 aydan on yıla kadar eski madeni paralar gösterilir ve tablonun lejandında belirtilen farklı renklerle ayrılır.

Özetle, bu yaş gruplarındaki bir artış, HODLing ve birikimi (yeşil) gösterirken, bunlardaki bir düşüş, orta vadeli ve uzun vadeli sahipler tarafından satış ve dağıtımı (kırmızı) gösterir.

Piyasa şu anda bir birikim aşamasında ve üç aydan fazla bir süre önce taşınan madeni paraların sayısı hızla artıyor. Sahiplerin bu tür davranışları umut verici ve kısa vadeli oynaklığa rağmen Bitcoin’in yükseliş mega trendinin devam etmesinin bir şekilde kaçınılmaz olduğuna işaret ediyor.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap