Bitcoin Fiyat Analizi: Bu Gösterge, Dipin Burada veya Yakınlarda Olduğunu İşaret Ediyor!

Bitcoin Fiyat Analizi: Bu Gösterge, Dipin Burada veya Yakınlarda Olduğunu İşaret Ediyor!
0

Bitcoin son birkaç gün içinde biraz toparlandı ve 20 bin dolar seviyesini geri alabildi. Bu alan önceki 2017 ATH’dir ve psikolojik olarak önemli bir destek fiyat seviyesi görevi görür ve potansiyel olarak kısa vadeli bir rahatlama rallisini tetikleyebilir.

Günlük Grafik

Bitcoin, son birkaç ay içinde daha düşük dipler ve daha düşük zirveler oluşturuyor ve bu, aşağıdaki orta vadeli sarı azalan trend çizgisinden de görülebiliyor. Trend çizgisi, fiyatı iki kez reddetti (kırmızı oklarla işaretlendi) ve yeni bir düşüş ayağı başlattı. Fiyat, uzun vadeli azalan kanalın turuncu ile işaretlenmiş üst sınırını hedeflemek için trend çizgisinin üzerine çıkmalıdır.

Buna ek olarak, uzun vadeli kanalın üst trend çizgisinin yanı sıra 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yolundaki ana engellerdir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: bu gösterge, dipin burada veya yakınlarda olduğunu i̇şaret ediyor! 4

4 Saatlik Grafik

Mavi kanalın orta eşiğini kırdıktan sonra, fiyat (yeşil bir okla işaretlenmiş) kırılmanın bir teyidi olarak bir yükseliş ayağı oluşturdu ve üçgenin üst sınırına yükseldi. Bu sıçrama, belirleyici üçgen modelinin kırılmasıyla sonuçlanan önemli bir yükseliş momentumuna eşlik etti.

En son analizimizde de belirttiğimiz gibi, üçgen formasyon fiyatın çıkış yönüne bağlı olarak bir devam veya geri dönüş formasyonuna dönüşebilir. Fiyatın üçgeni yukarı doğru kırdığı göz önüne alındığında, Bitcoin için olası senaryo üçgenin üst sınırına kısa vadeli bir geri çekilme ve 28 bin dolara yeni bir ralli.

Bununla birlikte, fiyatın bu aralıktan reddedildiği ve 17 bin ila 20 bin dolarlık kritik bölgeyi yeniden test etmek için düştüğü bir boğa tuzağı seçeneğini her zaman düşünmeliyiz. Fiyat, 2022’nin şu anki en düşük seviyesi olan 17 bin doların altına düşerse, 15 bin dolara doğru keskin bir düşüş kaçınılmaz olacaktır.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: bu gösterge, dipin burada veya yakınlarda olduğunu i̇şaret ediyor! 5

Zincir Üzerinde Analiz

Aşağıdaki grafik, Bitcoin’in piyasa değeri ile birlikte gerçekleşen kapağını göstermektedir. Gerçekleşen Kapitalizasyon, transfer edildiğinde tüm madeni paraların toplam USD değerini ölçer. Buna karşılık, Piyasa Kapitalizasyonu, toplam arzı ve USD fiyatını çarparak varlığın mevcut değerini ölçer.

Tarihsel olarak, ayı piyasası dipleri, Bitcoin’in Piyasa Değeri, Gerçekleşen Tavanın altına düştüğünde oluşmuştu . Bahsedilen çapraz, toplamda tüm pazar son derece nadiren gerçekleşen gerçekleşmemiş bir kayıp bölgesine girdiğinden, ömür boyu bir yatırım fırsatı anlamına gelir.

bitcoin

Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin’in Piyasa Değeri, Gerçekleşen Üst Sınırın altına düştü, bu da nihai teslim olma aşamasının başladığını ve muhtemelen bu ayı piyasasının dibini gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap