Bitcoin Fiyat Analizi: Bu Aralıklarda Bulunmak 27 Bin Dolara Doğru Hızlı Harekete Yol Açabilir!

Bitcoin Fiyat Analizi: Bu Aralıklarda Bulunmak 27 Bin Dolara Doğru Hızlı Harekete Yol Açabilir!

24 bin dolarlık duygusal direnç alanından üç kez reddedildikten sonra, Bitcoin fiyatı nihayet eşiği kırdı ve günlük grafikte daha yüksek ve en düşükler oluşturdu. Alıcılar bir sonraki 27 bin dolar seviyesine ulaşılmasını bekleyebilir mi?

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Haftalık mum bu gece kapanıyor (Pazar gece yarısı UTC) ve Bitcoin 24 bin dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir şekilde kapanırsa, 27 bin dolarlık bölgeye doğru bir ralli muhtemel olacak.

Bununla birlikte, 100 günlük hareketli ortalama önemli bir destek direnci çizgisi şu anda bugün erken saatlerde belirlenen mevcut 2 ayın en yüksek seviyesi olan yaklaşık 25 bin dolar seviyesinde bulunuyor.

Bununla birlikte, 100 günlük hareketli ortalama çizgisinin başarılı bir şekilde kırılması durumunda, çok aylı azalan trend çizgisi ve 27 bin dolar seviyesi, birincil kripto para biriminin yolu için bir sonraki büyük engel olacaktır.

bitcoin

4 Saatlik Grafik

Önceki analizimizde belirtildiği gibi, sağlıklı bir ralliye her zaman kısa ve orta vadeli düzeltme aşamaları eşlik eder. Bu düzeltme aşamalarında fiyat tipik olarak %50 – %61,8 arasında bir düzeltme yaşar.

Bu düzeltmelere geleneksel Fibonacci düzeltme seviyeleri denir. Fibonacci düzeltmesinin 0,5 ve 0,618 seviyeleri genellikle fiyat için önemli dirençler olarak hizmet eder.

Bu yazı itibariyle BTC, Fibonacci’nin 0,5 seviyesine (yaklaşık 25 bin dolar) ulaştı. Bitcoin eşiği başarıyla aşarsa, 0,618 seviyesi (yaklaşık 27 bin dolar) ulaşılabilir bir hedef olacaktır. Tersine, 0,5 Fib seviyesini kıramazsa düşüş momentumu muhtemelen geri dönecek ve 20 bin dolarlık destek alanına doğru bir düşüş eğilimi muhtemel olacak.

bitcoin

Zincir Üzeri Analizi

Zincir Üzeri veri sağlayıcısı CryptoQuant’a göre madenciler, Bitcoin’in 20 bin doların altına düştüğü Haziran 2022’de en önemli miktarda Bitcoin dağıttı.

Eksiltmeli kârlılık nedeniyle baskı altında kaldılar. Buna karşılık, piyasanın 18 bin dolar ile 22 bin dolar seviyeleri arasındaki son konsolidasyon aşamasında, Madenci Rezervi yavaş yavaş artıyordu. Bu madenciler, kayıpları karşılamak ve fiyat istikrarsızlıklarına maruz kalmalarını azaltmak için Bitcoin’lerini satmak zorunda kaldılar.

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içinde 25 bin dolar seviyesine yükseldi. Madenciler Rezervi grafiği, madencilerin son ralliden bu yana varlıklarını dağıttığını gösteriyor. Buna göre, eğer bu devam ederse, zorunlu satıcıların neden olduğu satış baskısı, fiyatı kısa vadede muhtemelen 20.000$’a düşürerek aşağı çekecektir.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında