Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Önümüzdeki Haftayı Etkileyecek Büyük Bir Kararla Karşı Karşıya!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Önümüzdeki Haftayı Etkileyecek Büyük Bir Kararla Karşı Karşıya!
0

Geçen ay boyunca, Bitcoin önemli düşüş momentumu ile dik bir düşüş yaşıyor. Aslında bu, birincil kripto para birimi için şimdiye kadarki en kötü çeyrekti.

Bununla birlikte, 20 bin doların ortasında 2017 tüm zamanların en yüksek alanının altına düştükten sonra, konsolidasyonun yanı sıra dalgalı bir fiyat hareketi ile düşüş momentumu azalmaya başladı. Başka bir kırmızı mum haftasını bitirdikten sonra, BTC sonunda biraz yeşil görebilir mi?

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Fiyat, Kasım 2021’de ATH’sini kaydettiğinden bu yana neredeyse %74 oranında düşmesine ve birçok fiyat modeline göre düşük değerli bölgeye ulaşmasına rağmen, hala olası bir trend dönüşü belirtisi yok.

Bu, artan olumsuz duygu ve talep eksikliğinin yanı sıra, bu ayı piyasasının en düşük seviyesine işaret eden 17 bin dolarlık kritik seviyenin kırılmasıyla sonuçlanan başka bir düşüş ayağı olasılığını artırıyor. Bu olursa muhtemelen BTC fiyatını mevcut destek alanının altına ve 15 bin dolara doğru itecektir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc, önümüzdeki haftayı etkileyecek büyük bir kararla karşı karşıya! 4

4 Saatlik Grafik

18 bin dolar seviyesi, son birkaç gün içinde Bitcoin fiyatını önemli ölçüde destekledi. Bununla birlikte, fiyat, kanalın orta sınırını kırmada başarılı olmadı ve alt zaman dilimlerinin çizelgelerinde herhangi bir geri dönüş modeli belirtisi yok.

Piyasalar genellikle bir genişleme hareketinden hemen sonra bir düzeltme modeli oluşturur. Bitcoin, fiyatın 28 bin dolar seviyesinin üzerinde konsolide olduğu Mayıs ayının ikinci yarısında yaptığı gibi bir üçgen düzeltme paterni oluşturuyor. İleriye dönük olarak, iki olası senaryo vardır:

  1. Boğa: Fiyat, kanalın orta trend çizgisinin ve üçgenin üst sınırının üzerine çıkıyor ve kanalın üst sınırını hedefleyen 22 bin dolarlık duygusal direnç seviyesini kırmaya çalışıyor.
  2. Ayı: Fiyat yeni bir yükseliş hareketi başlatamaz ve üçgenin altına düşerek 17 bin dolar seviyesini kritik bir dirence dönüştürür.

Bu nedenle, üçgenin kırılması Bitcoin’in bir sonraki hareket yönünü belirleyecektir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc, önümüzdeki haftayı etkileyecek büyük bir kararla karşı karşıya! 5

Zincir Üzeri Analizi

Balina Oranı metriği, büyük oyuncuların satış davranışlarının bir göstergesidir. Bitcoin’in borsalara ilk 10 girişini tüm günlük girişlere bölerek hesaplanır. Tarihsel olarak, balina oranı metriğinin yüksek değerleri, aşırı fiyat oynaklığına yol açmıştır.

Bitcoin 48 bin dolar seviyesini (açık bir boğa tuzağı) kıramadığından ve önceki 2017 ATH’nin mevcut alanına doğru düşmeye başladığından, Balina Oranı birçok kez yükseldi ve düşüş eğilimi için bir katalizör görevi gördü. Bu durumda balinaların borsalara hızla BTC yatırdığı ve satış baskısını artırdığı sonucuna varılıyor.

Bununla birlikte, büyük oyuncular teslim olmaya ve büyük kayıpları fark etmeye başladığında, Bitcoin muhtemelen bir sonraki yükseliş döngüsü için bir dip bulacaktır.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc, önümüzdeki haftayı etkileyecek büyük bir kararla karşı karşıya! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap