Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Kritik Bir Karar Noktasında

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Kritik Bir Karar Noktasında
0

Alıcı Al/Sat Oranı, 33 bin dolardan 43 bin dolara son toparlanmanın piyasada bir miktar olumlu ivme yarattığını gösteriyor. Öte yandan, teknik analiz kısa vadede bir düzeltme sinyali veriyor. Piyasa belirsizliğinin ortasında, en iyi seçenek genellikle onu beklemek ve volatilite beklendiği için hangi tarafın hakim olduğunu görmektir.

Teknik Analiz 

Uzun Vadeli

Bitcoin, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden (69 bin dolar) %50’lik çöküşten hala kurtuluyor. Son zamanlarda, fiyat 33 bin dolar seviyesinden toparlandı, büyük bir düşüş trend çizgisini kırdı ve psikolojik direnci 40 bin dolarda aştı.

Bu olumlu ivme devam etti ve fiyat 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Bununla birlikte, 100 ve 200 günlük hareketli ortalamalar arasında aşağı yönlü bir kesişim meydana geldiğinden yükseliş dalgası durma noktasına geldi ve ayrıca 46 bin dolarlık statik direnç fiyatı reddetti. Şu anda 50 günlük hareketli ortalama destek görevi görüyor ve Bitcoin’i bir kez daha direnç alanına doğru itiyor. Bu nedenle, boğalar burada başarısız olursa 39 bin dolarlık alana geri çekilme mümkün görünüyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc kritik bir karar noktasında 4

Kısa vadeli

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc kritik bir karar noktasında 5

4 saatlik zaman dilimine bakıldığında, fiyat 46 bin dolarlık alanı iki başarısız olayda test ederken büyük bir RSI düşüş ayrışmasının oluştuğu ve bu da yükseliş momentumunun olmadığını gösteriyor. RSI da %50 seviyesinin altına düştü ve ayıların kontrolde olduğunu ve 39 bin dolarlık alana doğru daha derin bir geri çekilmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Onchain Analizi 

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc kritik bir karar noktasında 6

Taker Al/Sat Oranı, sürekli vadeli işlem piyasasında alım/satım duyarlılığı arasındaki orantılı dengedir. Değer 1’den büyük olduğunda satın alma duyarlılığı daha güçlüyken, değer 1’den küçük olduğunda satış duyarlılığı daha yüksektir.

Tarihsel olarak, metrik yeşil bölgeye ulaştığında, daha fazla satın alma baskısı olduğunu ve BTC satın almak için mükemmel bir zaman olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, kırmızı alan söz konusu olduğunda, daha fazla satış baskısı olduğunu ve fiyatın muhtemelen bir düzeltme aşamasına başlayacağını gösteriyor. Şu anda metrik yeşil bölgeye ulaştı. Bu nedenle, orta vadede bu rallinin daha da ileri gitme olasılığı yüksekken, piyasada bazı düzeltmeler görülebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap