Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Herhangi Bir Muhtemel Yardım Rallisinden Önce 24 Bin Doların Altına Düşebilir!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Herhangi Bir Muhtemel Yardım Rallisinden Önce 24 Bin Doların Altına Düşebilir!
0

Bitcoin, art arda dokuz haftalık kırmızı mumun ardından dalgalı bir fiyat hareketi yaşadı. Son birkaç gün içinde fiyat 28 bin dolar ile 31 bin dolar arasında konsolide oldu. Bu aynı zamanda Mayıs 2021’de kaydedilen yıllık en düşük seviyedir.

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik: Uzun Vadeli Genel Bakış

Fiyatın nihayet bu aralıktan toparlanabileceğini varsayalım, o zaman 35 bin dolarlık alanın yanı sıra 50 günlük hareketli ortalama çizgisi büyük olasılıkla sırasıyla ana direnç seviyeleri olarak hizmet edecek ve kırılamazsa bir sonraki düşüşü başlatabilir.

Öte yandan, düşüş momentumu hala devam ediyor ve fiyat, bir rahatlama rallisi olmasa bile 28 bin dolar seviyesinin altına düşebilir. Bu senaryoda, 24 bin dolar bir sonraki talep bölgesi olacak. İkincisini tutamayan Bitcoin, 2017 boğa piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesini 17 bin ila 20 bin dolar bölgesinde yeniden test edebilir, bu seviye sonunda ayı piyasasının dibi olarak hareket edebilir.

bitcoin

Bir yan not, Bitcoin, önceki bir boğa piyasasının zirvesini asla yeniden test etmedi ve bu durumda, bu ilk kez olacak.

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyat son birkaç haftadır anlamsız bir şekilde dalgalanıyor ve 31 bin dolar – 28 bin dolar yatay aralığın her iki tarafında hem alıcıları hem de satıcıları tasfiye ediyordu. Bununla birlikte, çekim zaman çerçevesi grafiğinde bir düşüş bayrağı paterni oluştuğundan, fiyat hareketi bir sonraki yönü için nihayet bazı ipuçları gösteriyor.

Düşüş bayrağını oluşturan üst trend çizgisinin ikinci dokunuşu, 31 bin dolarlık direnç seviyesinden sahte bir yükseliş kırılmasıydı ve RSI’deki devasa aşırı alım sinyali ile tanımlanabilir.

Ayı bayrağı, fiyat aralığın içine düştükten sonra onaylandı ve şu anda formasyonun alt sınırına doğru ilerliyor.

Ayı bayrağı bir düşüş devam formasyonudur ve formasyon bozulursa 24 bin dolara doğru başka bir dürtüsel aşağı yönlü hareketin yüksek olasılığını gösterir.

bitcoin

Bununla birlikte, beklenen düşüşün devam etmesinden önce bayrağın üst sınırına üçüncü bir dokunuş da gerçekleşebilir. Bu üçüncü dokunuş genellikle bir RSI’nın ikinci dokunuşla düşüş eğilimini oluşturur ve bu da düşüş eğilimini daha da doğrular.

Zincir Üzeri Analizi

Piyasa katılımcılarının genel duyarlılığını gözden geçirmek, piyasa trendini incelemeye yardımcı olur. Bir yükseliş döngüsü, genellikle büyük oyuncular ‘dağıtım aşamasına’ girip varlıklarını satmaya ve karlarını gerçekleştirmeye başladığında sona erer.

Bu arada, perakendeciler FOMO yaşıyor ve pazarın talep tarafını tedarik ediyor. Öte yandan, düşüş döngüsü genellikle büyük oyuncular ‘birikim aşamasına’ girdiğinde ve zayıf ellerden indirimli olarak jeton biriktirmeye başladığında sona erer.

Küçük oyuncular genellikle varlıklarını panikle satarlar ve bu piyasa aşamasında akıllı para biriktikçe kayıplarını fark ederler.

bitcoin

Aşağıdaki grafik, bir oran olarak toplam kâr/zarar miktarını temsil eden NUPL metriğini göstermektedir. Bitcoin fiyatındaki önemli düşüş nedeniyle metrik yeşil aralığa (= 0,66) düştü. Tarihsel olarak, metrik mavi bölgeye düştüğünde, piyasa önemli bir teslimiyet yaşadı ve ardından bir yükseliş rallisi yaşadı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap