Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Günlük %9 Yükselerek 21 bin Dolara Yükseliyor, İşte Boğalar İçin Sonraki Engel!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Günlük %9 Yükselerek 21 bin Dolara Yükseliyor, İşte Boğalar İçin Sonraki Engel!

Bitcoin nihayet güç belirtileri gösteriyor ve önemli bir şekilde %9 arttı. Bu bir konsolidasyon evresini takip eder. 18 bin dolar seviyesi bir kez daha fiyatı destekleyerek duygusal gücünü kanıtladı.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

18 bin dolar ile 19 bin dolar arasındaki destek, boğaların tutması için en önemli seviye gibi görünüyor. Bunu başaramazlarsa, piyasa 15 bin dolara düşebilir.

Bitcoin’in fiyatı dördüncü kez desteklendi ve şimdi 50 günlük MA’yı 21.9 bin dolardan hedefliyor. 50 günlük hareketli ortalama çizgisi, yükseliş sinyali olarak tanımlanabilecek 100 günlük hareketli ortalama çizgisini geçmek üzere.

Kripto para 50 günlük ve 100 günlük MA çizgilerini başarıyla kırarsa, orta vadeli bir yükseliş aşaması daha olası hale gelecektir. Ayrıca, bu çizgiler şu anda kritik direnç seviyeleri olarak hareket ediyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc günlük %9 yükselerek 21 bin dolara yükseliyor, i̇şte boğalar i̇çin sonraki engel! 4

4 Saatlik Grafik

18 bin dolar seviyesi duygusal gücünü tekrar gösterdi. Dördüncü kez test ettikten sonra fiyat yaklaşık %9 arttı. Sonuç olarak Bitcoin, birkaç haftalık azalan trend çizgisini kırdı ve yükselmeye devam etti.

Son düşüş genişleme hareketi için Fibonacci geri çekilme göstergesi, geri çekilmenin %61.8 seviyesinin 22.5 bin dolarlık dirençle aynı hizada olduğunu ortaya koyuyor. Yükseliş rallisine devam etmek için fiyatın yukarıda belirtilen seviyeleri aşması gerekiyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc günlük %9 yükselerek 21 bin dolara yükseliyor, i̇şte boğalar i̇çin sonraki engel! 5

Coinbase Premium Endeksi

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler kripto borsasıdır ve ülkedeki en büyük ticaret hacmine sahiptir. Dünyada halka açık tek kripto borsasıdır. Bu, paralarını sektöre yatırmak isteyen Amerikan kurumlarını ve varlıklı yatırımcıları cezbeden önemli bir özelliktir.

Aşağıdaki tablo Coinbase Premium Endeksini Coinbase Pro ve Binance arasındaki Bitcoin fiyat farkı yüzdesini göstermektedir. 0’ın üzerindeki değerler Coinbase’de önemli satın alma baskısı olarak yorumlanır ve 0’ın altındaki değerler daha yüksek satış baskısını gösterir.

Fiyat birkaç ay önce 30 bin dolar seviyesinin altına düştüğü için bu metrik hızla negatif bölgeye düştü. Bu, neredeyse 2 yıllık sürekli birikimin ardından ABD yatırımcıları ve kurumları tarafından büyük satış baskısına yol açtı.

Ancak ABD kurumları ve yatırımcıları bir kez daha 20.000 dolar seviyesinde birikime başladılar. Bu davranış, Coinbase’den gelen arzın kuruduğunu ve talebin piyasaya geri döndüğünü gösterdiği için ayı piyasası dibinin yakın olduğunun bir işareti olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc günlük %9 yükselerek 21 bin dolara yükseliyor, i̇şte boğalar i̇çin sonraki engel! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.