Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Büyük Bir Harekete Hazır Göründüğünde Yaşanacak Tüm Olasılıklar!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Büyük Bir Harekete Hazır Göründüğünde Yaşanacak Tüm Olasılıklar!

Bitcoin’in her iki yönde de harika bir günlük mum oluşturmasından bu yana epey zaman geçti. Piyasa, son derece düşük volatilite ile sabit bir aralık aşamasından geçiyor. Bununla birlikte, birçok teknik gösterge, bu kripto para birimi için potansiyel olarak önemli bir hareketin yaklaştığını işaret ediyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Bitcoin’in fiyat hareketi, son birkaç aydır son derece düşük oynaklık ve belirsizlik sunuyor. Bu arada, fiyat günlük zaman diliminde üçgen bir model oluşturdu.

Fiyat şu anda iki kritik dirençle karşı karşıya; 50 günlük hareketli ortalama ve üçgenin 19,5 bin dolar seviyesinde hizalanan üst sınırı. Kripto para birimi, yatırımcıların güvenini yeniden kazanmak ve 25 bin dolarlık önemli dirence doğru bir yükseliş genişleme hareketi basmak için bu iki önemli direnci geçmelidir.

Aksine Bitcoin bu seviyede reddedilirse 16 bin dolarlık destek bölgesi kaçınılmaz olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc büyük bir harekete hazır göründüğünde yaşanacak tüm olasılıklar! 4

4 Saatlik Grafik

Haziran ortasından bu yana fiyat, 25 bin dolar ile 18 bin dolar arasında sabit bir aralıkta tutuluyor. Bu dönemde 20.5 bin dolar, fiyatı defalarca reddeden önemli bir dirence dönüştü.

Bununla birlikte, 20.9 bin dolar ile 22 bin dolar seviyeleri arasında açık bir verimsizlik var. Piyasa tipik olarak bir sonraki büyük hamlesini oluşturmak için bu verimsizlikleri kullanır. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde Bitcoin için en olası senaryo bu dengesizliği kullanmak ve ardından 18 bin dolar seviyesine doğru başka bir düşüş hareketi geliştirmek gibi görünüyor.

Destek tutulamazsa, kripto para birimi için masada 16 bin dolar seviyesi olası bir senaryo olacaktır.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc büyük bir harekete hazır göründüğünde yaşanacak tüm olasılıklar! 5

Zincir Üzeri Analiz

Bitcoin, birçok farklı piyasa katılımcısı kümesinin ciddi kayıplar yaşamasının ardından son birkaç ay içinde 18 bin dolarlık destek bölgesinden bir geri dönüş oluşturmaya çalışıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi toparlanamadı ve 18 bin dolar ile 24 bin dolar fiyat kanalında sıkışıp kaldı.

Aşağıdaki çizelge, fiyatla birlikte Kısa Vadeli Sahip SOPR’yi göstermektedir. Bu metrik, kısa vadeli sahiplerinin madeni paralarını toplam zararla satıp satmadıklarını ölçer.

Kısa vadeli hisse senedi sahibi SOPR’nin 2018 ve 2015 ayı piyasalarına kıyasla önemli ölçüde düşmediği, bu kohortun henüz büyük kayıplar yaşamadığını gösteriyor.

Sonuç olarak, kapitülasyon olayını tamamlamak için daha düşük fiyat seviyelerine doğru başka bir düşüş için hala yer var.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc büyük bir harekete hazır göründüğünde yaşanacak tüm olasılıklar! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.