Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Bir Aralıkta Kaldı, Sonraki Durak 17 Bin Dolar Olabilir mi?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Bir Aralıkta Kaldı, Sonraki Durak 17 Bin Dolar Olabilir mi?

Kasım 2021’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana 9 aydan fazla zaman geçti. Kripto para birimi korkunç düşüş trendini sürdürüyor ve henüz herhangi bir iyileşme belirtisi göstermedi. Piyasa şu anda sakin, ancak gelecek haftaki fiyat hareketi orta vadeli geleceğin belirlenmesinde kilit rol oynayabilir.

Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin Günlük Grafik

Günlük grafiğe bakıldığında, fiyat son birkaç gün içinde 19.500$ ile 20.500$ arasında dar bir aralıkta konsolide oluyor ve herhangi bir yönde önemli bir hareket için çok az niyet gösteriyor. 20 bin dolarlık destek alanı şimdilik fiyatı elinde tutuyor gibi görünüyor.

Bir yükseliş toparlanması olacaksa, 23 bin dolar civarında 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgileri ve 24 bin dolarlık direnç seviyesi, düşüş eğilimini başlatabilecekleri için izlenmesi gereken kilit alanlar olacaktır.

Öte yandan, 17 bin dolar ile 20 bin dolar arasındaki bölgeden bir kırılma, piyasa için felaket olabilir, çünkü bu durumda, 15 bin dolar ve ötesine hızlı bir düşüş olası olacaktır. Bu, ayı piyasalarının son aşamasında dip oluşumu ve birikimlerin aylar sürmesi nedeniyle ayı piyasasını önemli ölçüde uzatacaktır.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc bir aralıkta kaldı, sonraki durak 17 bin dolar olabilir mi? 3

Bitcoin 4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, büyük düşüş bayrağının altına düştükten ve 21 bin dolar seviyesinin altına düştükten sonra simetrik bir üçgen düzeninde salınıyor. Fiyat, 20 bin dolarlık destek alanından birkaç kez reddedildiğinden, kısa vadede 21 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesi beklenebilir.

Bununla birlikte, mevcut fiyat hareketi, 20 bin dolarlık destek seviyesinin altında bir düşüş devam etmeden önce bir konsolidasyon önerdiğinden, piyasanın 21 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması pek olası değil.

RSI, birkaç gün önce bir boğa ayrışmasının ardından %50 seviyesine yakın, bu da ne boğaların ne de ayıların tam kontrolde olduğunu ve momentumun şu anda nötr olduğunu gösteriyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc bir aralıkta kaldı, sonraki durak 17 bin dolar olabilir mi? 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.