Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Aşırı Satışa Ulaştı, Ancak Henüz Dipte Olmayabilir!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Aşırı Satışa Ulaştı, Ancak Henüz Dipte Olmayabilir!
0

Kararsız bir spot piyasada, emir defterindeki düşük likidite, agresif tüccarların kontrolü ele geçirmesine izin vererek beklenmedik dalgalanmalara yol açar. Şu anda vadeli işlem piyasası, herhangi bir fiyat toparlanmasından önce daha fazla tasfiye görebilir.

Teknik Analiz

Günlük Zaman Çerçevesi

Aşağıdaki görüntü, Bitcoin’in güçlü bir düşüş trendinde olduğunu ve ayıların sorumlu olduğunu gösteriyor. Ancak, fiyatı birkaç gün hatta haftalarca tutabilecek bir bölgedeyiz. Ek olarak, fiyat momentumunu (şu anda <20) ölçmemize yardımcı olan RSI göstergesi, piyasanın “Güçlü Aşırı Satış” aşamasında olduğunu gösteriyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc aşırı satışa ulaştı, ancak henüz dipte olmayabilir! 5

4 Saatlik Zaman Çerçevesi

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın bir devam paterni oluşturduğunu ve ardından düşüş bayrağının kırılmasından sonra başka bir düşüş eğilimi olduğunu gözlemleyebiliriz.

Ayrıca, RSI’nin muhtemelen bir yükseliş ayrışması yarattığı da açık ve bu da fiyatın kısa vadede konsolide olacağını gösteriyor. Fiyatın gelecekteki hareketi tahmin etmek için bir birikim/dağıtım modeli oluşturup oluşturmadığını belirlemek için önümüzdeki birkaç gün içinde piyasayı izlemek önemlidir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc aşırı satışa ulaştı, ancak henüz dipte olmayabilir! 6

Onchain Analizi

Perakende tüccarlar vadeli işlem piyasalarında yüksek kaldıraçlı pozisyonlara girme eğilimindedir. Bu davranış, risk ve kaldıraç için aşırı iştahlı bir piyasayı gösterir. Doğal olarak, Bitcoin fiyatı düştüğünde, oynaklığa karşı hassas olan yüksek riskli pozisyonlar bir dizi tasfiyeye neden olacaktır.

Haziran-Temmuz 2021’de vadeli işlem piyasasının hissini takiben, herhangi bir fiyat iyileşmesinden önce açık faizde (OI) önemli bir düşüş çok önemlidir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc aşırı satışa ulaştı, ancak henüz dipte olmayabilir! 7

Hem OI hem de ELR metriklerinde keskin bir düşüşün yanı sıra uzun bir negatif fonlama oranı dönemi, bir piyasa toparlanması için gerekli sinyallerdir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc aşırı satışa ulaştı, ancak henüz dipte olmayabilir! 8

Basın zamanında Bitcoin 36.066 dolar civarından işlem görmektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap