Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, 44 Bin Dolarlık Reddin Ardından Kritik Kararla Karşı Karşıya!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, 44 Bin Dolarlık Reddin Ardından Kritik Kararla Karşı Karşıya!
0

Bitcoin, büyük bir düşüş bayrağı içinde konsolide olarak sabit fiyat hareketine devam ediyor. Şu anda fiyat 43 bin dolar seviyesiyle mücadele ediyor. Bir kırılma ve 44 bin doların üzerinde daha yüksek bir yükseliş durumunda – Bitcoin muhtemelen 46 bin dolara doğru yönelecek.

46 bin dolar – 48 bin dolar alanı, kritik bir arz bölgesi ile birlikte düşüş bayrağı modelinin en üst trend çizgisini oluşturduğu için hem klasik fiyat hareketi hem de arz ve talep perspektifleri açısından önemlidir.

Günlük Grafik

Daha büyük resme bakıldığında, 46 bin dolarlık bir kırılma durumunda, aşağıdaki önemli seviye, aşağıda gösterilen günlük grafikte 52 bin dolarlık alanda olacaktır.

Öte yandan, 30 bin dolarlık talep bölgesi bozulmadan kalıyor ve kısa vadede Bitcoin fiyatını çekebilir ve bu da aşağı yönlü bir düşüş bayrağının kırılmasına neden olabilir.

Kısa vadede iki olası senaryo var.

  1. Bitcoin, arz bölgesine tepki vermeden önce büyük olasılıkla likiditeyi 46 bin dolar seviyesinin üzerinde alım durdurmaları şeklinde hedefleyecektir. Bu alandaki fiyat hareketi, daha düşük zaman çerçevesi davranışına bağlı olarak bir yükseliş kırılması veya reddinin daha olası olup olmadığını belirlemek için yakından gözlemlenmelidir. Eğer patlayabilirse, düşüş bayrağı başarısız olarak kabul edilecek ve muhtemelen 52 bin dolarlık bölgeye ve ötesine doğru bir ralli gerçekleşecek.
  2. Öte yandan, fiyat reddedilirse, muhtemelen düşüş bayrağı modelini tamamlayacağız. Bu durumda, bir sonraki destek olacağı için tüm gözler 30 bin dolarlık talep bölgesine odaklanmalıdır.
bitcoin

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, üçgen modelinden bir yükseliş kırılmasının ardından konsolide oluyor. Son iki zirveye bakıldığında, düşüş eğilimi gösteren bir RSI ayrışmasının oluştuğu açıktır.

Ayrıca, RSI aşırı alım bölgesindeydi (%70’in üzerinde) ve bu düşüş sinyalleri fiyatta kısa vadeli bir düşüşe yol açtı.

RSI, %50’nin altına düştü ve bu, ayıların tekrar kontrolde olduğunu gösteriyor. Kısa vadede daha derin bir geri çekilme, en olası senaryo olabilir ve ardından 46 bin dolarlık arz bölgesine doğru yükseliş devam edebilir. Öte yandan, üçgen kırılması başarısız olursa ve fiyat yükseliş eğilimini sürdürmezse, düşüş eğilimi ve 30 bin dolarlık bölgeye doğru bir düşüş eğilimi muhtemel olacaktır.

bitcoin

Genel Analiz

Birçok büyük piyasa katılımcısı bitcoin satın almak için OTC anlaşmalarını kullandığından, borsaların bakiyelerini tek başına analiz etmek bilgilendirici değildir.

Bunun yerine, Aktarılan Tokenler (Medyan) metriği, büyük oyuncuların (balinaların) önemli hamlelerini yapıp yapmadığını belirlemek için bir araç olabilir: (A) satın alma veya (B) dağıtma.

İlk senaryoda, büyük OTC anlaşmaları ve balinaların birikimi nedeniyle işlem hacimleri büyüdükçe Aktarılan Tokenler (Medyan) metriği yükselmelidir.

İkinci senaryoda, perakende tüccarlar ve yatırımcılar piyasaya girdikçe, balinalar tarafından dağıtılan büyük miktarda madeni parayı daha küçük işlemlerle satın alarak bu metrik düşmeli ve işlem hacimlerinde azalmaya yol açmalıdır.

Grafiğin gösterdiği gibi, akıllı para, fiyat düştüğünde indirimli olarak birikme ve artan fiyatlar nedeniyle piyasa hype altındayken kitlelere satma eğilimindedir.

Şu anda, hem iyi hem de kötü haber olan mevcut düşüş eğiliminde balinalar daha yavaş bir hızda birikiyor gibi görünüyor.

İyi haber şu ki, balinalar cari fiyatları değerli buluyor ve birikmeye başladı. Ancak kötü haber şu ki, dünyayı saran ekonomik ve jeopolitik çalkantı göz önüne alındığında, hepsi bu fiyatların güvenli giriş bölgeleri olacağına inanmıyor, dolayısıyla birikim eskisinden daha yavaş görünüyor.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap