Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 34K Doların Altına Kırılırsa İzlenecek Seviye Bu

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 34K Doların Altına Kırılırsa İzlenecek Seviye Bu
0

Geçtiğimiz saatler, Bitcoin fiyatında 40 bin doların altına beklenmedik ve muazzam bir düşüşe neden olan büyük bir satış gördü. Zincir içi veriler, piyasada 35 bin dolara düşmeden hemen önce uzun vadeli sahipler tarafından yoğunlaştırılan mutlak bir teslimiyet aşamasını gösteriyor.

Uzun Vadeli Analiz: Günlük Grafik

Dün, Bitcoin 37 bin – 40 bin dolar arasında kritik bir destek aralığını kaybetti. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, fiyat 40 bin doların altına düşmeden önce, hem 50-DMA hem de 100-DMA çizgileri 200-DMA’yı aşağı yönde geçti, bu da daha fazla düşüş momentumunun geldiğini gösteriyor.

Muhtemel destek seviyeleri, mevcut fiyat alanı 34 bin dolardan sonra 30 bin dolardır (Mayıs – Temmuz 2021’in en düşük seviyeleri). Öte yandan, fiyat belirtilen iki destek alanından herhangi birinden geri çekilirse, eski destek alanı (40 bin dolar) önemli bir dirence dönüşmüştü. Günlük RSI ayrıca, şu anda %20 seviyesinde oturan büyük miktarda aşırı satıma işaret ediyor ve kısa vadede yükselişin mümkün olduğunu gösteriyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 34k doların altına kırılırsa i̇zlenecek seviye bu 4

Kısa Vadeli Bitcoin Analiz: 4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde geçen haftaki fiyat hareketi değerlendirildiğinde, fiyatın yoğun bir düşüş trendi altında olduğu ve 100-MA’da birkaç kez reddedildiği açık.

Bu sefer farklı değildi, çünkü fiyat aniden 48 bin dolardan 40 bin dolara düştü, konsolidasyon aşamasından geçti ve bir kez daha 100-MA’da reddedildi. Bu reddetme, bir sonraki düşüş ayağını aşağı tetikledi.

Ticaret hacmindeki kayda değer artış ve 35 bin dolarlık destek etrafındaki son birkaç mumla, piyasa bir sonraki yönüne karar vermeden önce başka bir konsolidasyon aşaması bekleyebiliriz.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 34k doların altına kırılırsa i̇zlenecek seviye bu 5

Onchain Analizi

Harcanan çıktı kâr oranı (SOPR), bir ayı piyasasında “Kapitülasyon” aşamasını haritalayabilen, iyi bilinen bir zincir üstü ölçümdür.

Kısa vadeli sahipler, Bitcoin’in son Kasım ATH’sini 69 bin dolardan kaydettirmesinden sonra madeni paralarını satıyor veya hareket ettiriyor. Son kanlı günlerde kısa vadeli sahipleri panikle satış yapıyor ve kayıplarının farkına varıyordu. Gördüğünüz gibi, STH_SOPR metriği son sallama sırasında 0.95’e düştü, bu da “Kapitülasyon” olayı için mükemmel bir açıklama.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 34k doların altına kırılırsa i̇zlenecek seviye bu 6

Bulmacayı tamamlayan ilginç bir veri parçası, son fiyat düşüşünden önce LTH-SOPR’daki ani artıştı. Bu, bazı uzun vadeli sahiplerin çöküşten önce piyasadan çıkmaya çalışmış olabileceği ve bunu yaparak piyasadaki olumsuz ivmeyi yoğunlaştırdıkları anlamına geliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap