Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 28 Bin Dolarlık Rallisi Yakında Gerçekleşebilir mi?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 28 Bin Dolarlık Rallisi Yakında Gerçekleşebilir mi?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yılın başından bu yana ayak toplanmak için mücadele ediyor. Fiyatı %20’nin üzerinde toparlanmayı başardığı için son 30 günün BTC için iyi geçtiği söylenebilir. Uzmanlar, bu yükseliş eğiliminin önümüzdeki günlerde de devam edebileceğini öne sürüyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 28 bin dolarlık rallisi yakında gerçekleşebilir mi? 2

Bitcoin 28 Bin Dolara Nasıl Sıçrayabilir?

Bitcoin, son iki hafta içinde 24 bin dolar fiyat seviyesinin etrafında gezindi. Bu fiyat bölgesini test ettikten sonra BTC, 24.666 dolarlık yeni bir yerel zirveye sıçradı. Ancak, hızla 23 bin dolarlık fiyat seviyesine düştü.

BTC fiyatları son 24 saat içinde yaklaşık %3 arttı. BTC, basın zamanında ortalama 23.416 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %4,75’ten fazla artarak 28,6 milyar dolara ulaştı.

Uzmanlar, 20.700 doların şu anda izlenmesi gereken hayati fiyat seviyesi olduğunu öne sürüyor. Bir şekilde Bitcoin bu kilit fiyat seviyesinin altına düşerse, bir düşüş sinyalini işaretleyecektir.

Bu arada, BTC şu anda direnç olarak 23 bin dolarlık ilginç bir fiyat seviyesini elinde tutuyor. Bu, bu hafta için büyük bir destek olabilir. BTC mevcut fiyat seviyesini koruyabilirse, bu onu tekrar 24 bin dolar seviyesine doğru itecektir. Bu hareket muhtemelen 27 bin – 28 bin dolar seviyesine doğru patlayabilir.

Temmuz, 2022’de BTC İçin En İyi Ay Oldu

Arcane tarafından hazırlanan bir rapora göre, Bitcoin geçen ay ağır satış baskısından kurtuldu. BTC fiyatı Temmuz ayında aylık yaklaşık %16,6 getiri kaydetti. Bunun Ekim 2021’den bu yana en yüksek getiri olduğunu belirtti.

Temmuz, Şubat ve Mart ayı dışında Ekim 2021’den bu yana Bitcoin için sırasıyla %12 ve %5 pozitif büyüme kaydeden iki ay oldu. Bu arada Haziran, BTC tarihindeki en kötü ay olduğunu kanıtladı.

Rapor, Bitcoin’in momentumundaki bu ani değişimin, borsadaki hafif toparlanmanın doğrudan bir sonucu olduğunu öne sürüyor. Bitcoin, 18 Haziran’da alt fiyat seviyesine dokunmaya devam etti. Bu olay borsanın dibe vurup tekrar tırmanmaya başlamasından hemen sonra gerçekleşti.

Bununla birlikte, Ethereum, hisse kanıtına geçiş beklentisinin üzerinde %57’den fazla büyük bir artış kaydetti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında