Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 24 Bin Doları Kırabilecek mi Yoksa Başka Bir Çöküş Mü Öngörülüyor?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 24 Bin Doları Kırabilecek mi Yoksa Başka Bir Çöküş Mü Öngörülüyor?

Bitcoin’in fiyatı 20 bin dolarlık bölgeden toparlandı ve birkaç yüksek ve en düşük seviyeye ulaştı. Bu tür bir yapı, piyasanın nihayet bir yükseliş trendi görmeye başladığını gösterebilir. Aynı zamanda vadeli işlem piyasasındaki olumlu hissi artırıyor.

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Fon Oranları

Fonlama oranları, vadeli işlem piyasası duyarlılığını belirlemek için çok faydalı bir ölçü, son birkaç haftadır pozitif değerler veriyor. Bütün bunlar vadeli işlem piyasasında yükseliş hissinin baskın olmasına yol açıyor. Yükselen piyasa yapısına ve fiyattaki mevcut kısa vadeli artışa rağmen, makroekonomik ve jeopolitik tablo şu anda gergin durumda. Doğuda başka bir savaşın endişeleri dalgalı etkilere neden oluyor.

Sonuç olarak, Nisan 2022’nin başlarında görüldüğü gibi, mevcut pozitif fonlama oranları bir lanet olabilir. Uzun bir sıkışıklığa ve ardından bir tasfiye kademesine yol açarak, 20.000 $ işaretinin altındaki düşüş eğiliminin yanı sıra başka bir önemli düşüşe yol açabilirler. Bu nedenle, daha yüksek fonlama oranları kısa vadede daha fazla hareketliliğe yol açabileceğinden, düşüş senaryosunu tamamen göz ardı etmek akıllıca olmaz.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 24 bin doları kırabilecek mi yoksa başka bir çöküş mü öngörülüyor? 4

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik

Bitcoin’in uzun süren düşüş trendi, fiyat 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 17 bin ila 20 bin dolar aralığında birçok kez desteklendiğinden, son birkaç hafta içinde durma noktasına geldi. Bitcoin, Nisan ayından bu yana ilk kez 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktıktan sonra son zamanlarda 24 bin dolarlık direnç seviyesiyle mücadele ediyor.

Kripto para nihayet 24 bin dolar seviyesini yukarı doğru kırarsa, 100 günlük hareketli ortalama, 30 bin dolarlık arz bölgesinin önündeki ilk engel olacaktır. Alternatif olarak, fiyat 24 bin dolarlık alanın üzerine çıkamazsa, 50 günlük hareketli ortalama artık bir destek görevi görebilir. Önümüzdeki haftaya ilişkin olarak, bu alandaki fiyat hareketi kısa vadede piyasa trendini belirleyeceğinden, tüm gözler muhtemelen 24 bin dolarlık işarete sabitlenecek.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 24 bin doları kırabilecek mi yoksa başka bir çöküş mü öngörülüyor? 5

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, yüksek trend çizgisini üçüncü kez test ettikten ve bir kez daha reddedildikten sonra fiyat hala düşüş bayrağı modelinin içinde sıkışıp kalıyor. Düşüş bayrağı bir devam modelidir ve fiyat bunun üzerine çıkamazsa, 17 bin dolar seviyesine ve ötesine doğru bir düşüş daha olası olacaktır. Hafta sonu yaklaştıkça piyasa şu anda fiyat dalgalanması yaşıyor ve net bir yön belirlenemiyor.

Yükseliş veya düşüş momentumunun baskınlığını belirlemede faydalı bir gösterge olan RSI, fiyat hareketindeki mevcut belirsizliğe işaret ederek %50 işareti etrafında salınıyor. Bir sonraki büyük hareket büyük olasılıkla bu fiyatlar etrafında şekilleneceğinden, önümüzdeki birkaç gün kilit nokta olacak.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 24 bin doları kırabilecek mi yoksa başka bir çöküş mü öngörülüyor? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında