Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 24 Bin Dolar Altına Düşmesi Halinde Onu Neler Bekliyor!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 24 Bin Dolar Altına Düşmesi Halinde Onu Neler Bekliyor!

Bitcoin’in fiyatı nihayet bir süre reddedildikten sonra 24 bin dolarlık direnç seviyesini kırıyor gibi görünüyor. Kripto para birimi, 17 bin dolar ile 20 bin dolar aralığından toparlandı. 50 günlük hareketli ortalamayı aştı ancak şimdiye kadar 24 bin dolar seviyesini yukarı yönlü kıramadı.

Bitcoin Teknik Analiz

Günlük Grafik

24 bin dolarlık önemli direnç seviyesi kırılabilir gibi görünüyor. 26 bin dolarlık işarette oturan 100 günlük hareketli ortalama, bir sonraki engel olacaktır. Fiyat bunun üzerinde devam edebilirse, 30 bin dolarlık arz bölgesi kısa vadeli hedef olacaktır.

Öte yandan, fiyat hareketli ortalamayı kıramazsa ve 24 bin doların altına düşerse, başka bir düşüş eğilimi başlayabilir. Bu, 20 bin dolarlık desteğin altında potansiyel bir çökmeye neden olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 24 bin dolar altına düşmesi halinde onu neler bekliyor! 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat küçük yükseliş bayrağını kırmayı başardı ve 24 bin dolara doğru yükseldi. Bununla birlikte, boğalar formasyonun daha yüksek sınırında dördüncü denemelerine başladığından, daha büyük düşüş bayrağı henüz kırılmadı. Bayrağın üzerinde geçerli bir kırılma, muhtemelen 30 bin dolarlık tedarik bölgesine doğru bir ralliye yol açacaktır.

Aynı zamanda, RSI göstergesi şu anda aşırı alım durumunu işaret ediyor. Bu, kısa vadeli bir geri çekilmeye veya genel bir düşüş eğilimine neden olabilir. İkincisi doğruysa, bayraktan aşağı yönlü bir kopuş ve 20 bin doların ve hatta 15 bin doların altında devam etmesi muhtemel olacaktır. Hangi senaryonun daha olası olduğunu belirlemek ve buna göre hareket etmek için daha düşük zaman dilimi fiyat hareketi bu hafta dikkatlice izlenmelidir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 24 bin dolar altına düşmesi halinde onu neler bekliyor! 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar

Bitcoin’in son birkaç aydaki güçlü düşüş eğilimi, tüm piyasa katılımcıları üzerinde büyük bir baskı yarattı. Birçok yatırımcı kripto paralarını büyük kayıplarla sattı ve daha fazla gerileme korkusuyla piyasadan çıktı.

Yine de, Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar metriğine göre, piyasa dibe yaklaşıyor olabilir. Bu metrik, gerçekleşmemiş kar/zarar oranını ölçer. Piyasa duyarlılığını değerlendirmek için yararlı bir göstergedir. NUPL metriği 0’ın altında değerler gösterdiğinden pazar son aylarda kasvetli hissediyordu – önceki dipleri belirleyen bir bölge.

Fiyattaki son artış sırasında, NUPL 0’ın üzerine çıktı. Bu, daha önce ayı piyasalarının sona erdiğini ve yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyordu. Yeni bir boğa piyasası mı yoksa başka bir boğa tuzağı mı olduğunu belirlemek için kısa vadede diğer ölçütlerin ve genel makroekonomik tablonun da izlenmesi gerektiğini belirtmek önemlidir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 24 bin dolar altına düşmesi halinde onu neler bekliyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında