Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 23 Bin Dolara Fırladı, Boğalar İvmeyi Sürdürürse Sıradaki Hedef!

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 23 Bin Dolara Fırladı, Boğalar İvmeyi Sürdürürse Sıradaki Hedef!
0

Bitcoin’in hızlı düşüş trendi, fiyatı son birkaç haftadır 17 bin dolar ile 20 bin dolar arasındaki alanın üzerinde gezindiği için durdu. 20 bin dolarlık destek bölgesinden üç kez reddedildikten sonra, fiyat şu anda 23 bin dolarlık direnç seviyesini yeniden test ediyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Şu anda, 50 günlük hareketli ortalama 23 bin dolar seviyesinde ek bir direnç görevi görüyor. Görünüşe göre bu iki nokta şu anda fiyatı aşağı yönlü reddediyor ve bu durumda, 20 bin dolarlık destek seviyesinin bir kez daha test edilmesi ve hatta daha derin bir düşüş eğiliminin devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, boğalar seviyeyi talep etmeye istekli görünüyor.

Bu nedenle, bir yükseliş kırılmasına karşı bir düşüş eğilimi olasılığını belirlemek için daha düşük zaman dilimlerindeki fiyat hareketi önümüzdeki birkaç gün içinde dikkatlice gözlemlenmelidir. Özellikle 23 bin – 24 bin doların üzerinde bir yükseliş kırılması meydana gelirse, 30 bin dolarlık arz bölgesine doğru bir ralli ulaşılmaz olmaz.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 23 bin dolara fırladı, boğalar i̇vmeyi sürdürürse sıradaki hedef! 4

4 Saatlik Grafik:

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın hala düşüş bayrağı formasyonunun içinde kaldığı ve şu anda formasyonun en üst trend çizgisini dördüncü kez yeniden test ettiği görülüyor. Bu alandaki fiyat hareketi bir miktar zayıflık sergiliyor. Ayrıca, RSI göstergesinin son iki zirve arasında oluşan düşüş eğilimi, gözlemlenen bu zayıflığı destekliyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 23 bin dolara fırladı, boğalar i̇vmeyi sürdürürse sıradaki hedef! 5

Bu nedenle, daha olası sonuç, mevcut direnç seviyesinden 17 bin dolar ve ötesine doğru düşüş eğilimine yol açan bir reddedilmedir. Ancak, fiyat yukarı yönlü modeli kırarsa ve 24 bin dolar seviyesinin üzerinde kalırsa bu senaryo geçersiz olacaktır. Bu durumda, 30 bin dolarlık arz bölgesine doğru bir yükseliş bacağı olması kuvvetle muhtemel olacaktır.

Zincir Üzerinde Analiz

Önceki analizimizde belirtildiği gibi, Madenciler yakın zamanda teslim olma aşamasına katıldılar ve varlıklarını biraz dağıtıyorlar. Aynı davranış, son büyük sarsıntı sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra hafif bir düşüş eğiliminde olduğu için Bitcoin’in Hash gücünde de görülüyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 23 bin dolara fırladı, boğalar i̇vmeyi sürdürürse sıradaki hedef! 6

Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %74 düştüğü ve madenciliğin birçok madenci ve havuz için kazançlı olmayabileceği düşünüldüğünde, Hash oranındaki bu hafif düşüş beklenmedik değil. Bununla birlikte, son fiyat düzeltmesinin büyüklüğü göz önüne alındığında, Hash gücü hala oldukça iyi durumda. Sonuç olarak, Madencilerin teslim olması, tarihsel olarak ayı piyasasının son aşamasına damgasını vurdu. Bu nedenle, Bitcoin’in uzun vadeli dibini bulmak ve daha yüksek fiyat seviyelerine doğru yeni bir ralli başlatmak üzere olma olasılığı yüksek.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap