Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 20.000 Dolara Kurtarıldı, Yerel Dip Onaylandı mı?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 20.000 Dolara Kurtarıldı, Yerel Dip Onaylandı mı?
0

Bitcoin’in fiyatı şu anda 2017’nin tüm zamanların en yüksek aralığı olan 17 bin ile 20 bin dolar arasındaki aralığı test ediyor ve sürekli olarak daha düşük fiyatları gölgeliyor, bu da satıcılardan gelen aşırı baskıyı gösteriyor.

Dün BTC, 17,6 bin dolarlık yeni bir 18 ayın en düşük seviyesini kaydetti ve takip eden saatlerde hızla 20 bin dolara toparlandı. Bununla birlikte, düşüş trendi momentumu herhangi bir zayıflama belirtisi göstermiyor, bu da şu anda yerel bir dip tahmin etmeyi zorlaştırıyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Yukarıda bahsedildiği gibi, Bitcoin’in fiyatı, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini de içeren 17-20 bin dolarlık önemli destek seviyesinde değişiyor.

İyi haber şu ki, piyasa duyarlılığına ve fiyat ile RSI göstergesi arasındaki farklılığa bağlı olarak mevcut birçok direnç seviyesinden birine geri çekilme bekleniyor. Aşağıda görüldüğü gibi, 50 günlük hareketli ortalama çizgisi ve kanalın orta trend çizgisi yükselişin önündeki ana engellerdir.

bitcoin

Bununla birlikte, yükseliş eğilimini düşünmeye başlamak için fiyatın yine de 32 bin dolar seviyesinin ve 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamaların üzerine çıkması gerekecek.

4 Saatlik Grafik

Sıkıcı bir orta vadeli konsolidasyonun ardından fiyat bir genişleme aşamasına girdi ve 17 bin dolarlık kritik destek seviyesine dik bir düşüş yaşadı.

Aşağıdaki grafik, 17 bin ABD Doları – 20 bin ABD Doları destek bölgesinde azalan bir kanal düzenini göstermektedir. Bu bir yükseliş eğilimi formasyonudur ve fiyat alt sınırın üçüncü dokunuşundan sıçrar ve formasyonu yukarı doğru kırarsa, muhtemelen kısa vadeli bir ralli başlatılacaktır.

bitcoin

4 saatlik zaman diliminde fiyat ve RSI metriği arasındaki ayrışma ve söz konusu azalan kanal göz önüne alındığında, 24 bin dolar seviyesine ve hatta 30 bin dolarlık arz bölgesine doğru kısa vadeli bir toparlanma olası hale gelebilir.

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin: Döviz Rezervi – Türev Borsalar

Bitcoin’in fiyatı o kadar hızlı düşüyor ki, uzun vadeli sahipleri ve hatta bazı balinalar varlıklarını borsalara dağıtarak, kaldıraçlı açık pozisyonlar açarak ve olası daha fazla fiyat düşüşlerine karşı korunma sağlayarak risklerini azaltarak tepki veriyorlar.

Uzun vadeli sahipleri ve balinalar genellikle bu stratejiyi, spot piyasalarda madeni paralarını satmadan ayı piyasalarında hayatta kalmak için kullanırlar. Ancak, bu agresif açığa satış daha fazla satış baskısı yaratacak ve fiyatları daha da düşürecektir.

Öte yandan, yeterli talep gelirse ve fiyat aniden yukarıya dönerse, büyük bir açığa satış olasılığı da yaratacaktır.

bitcoin

Genellikle piyasa diplerinde ve kapitülasyonda meydana gelen potansiyel kısa vadeli tasfiyeler ve kar alma, fiyatlarda hızlı bir artışa neden olur ve hatta yeni bir orta vadeli yükseliş aşaması başlatabilir. Her ne kadar Bitcoin’in son zamanlardaki ağır fiyat hareketiyle, nihai kapitülasyon mumunun gerçekleşmesi biraz zaman alabilir ve hatta daha fazla acı çekebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap