Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 19 Bin Doları Yeniden mi Test Edecek?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 19 Bin Doları  Yeniden mi Test Edecek?
0

Piyasa hareketleri genellikle iki aşamadan oluşur, fiyatın her iki yönde de keskin bir şekilde değiştiği bir genişleme aşaması, ardından fiyatın devam kalıpları oluşturduğu bir düzeltme aşaması. Bu analiz, devam eden ayı piyasası boyunca bu yapıyı incelemeyi amaçlamaktadır.

Teknik Analiz

Haftalık Grafik

Bitcoin, 2021 ATH’sinin sonlarından beri düşüyor ve genişleme hareketlerini ve ardından düzeltme aşamalarını oluşturuyor. Şu anda fiyat, Bitcoin için en kritik ve belirleyici seviye olan 200 haftalık hareketli ortalamasının (~23 bin dolar) altına düştü ve ardından bir geri çekilme geldi. Bu arada, kripto para birimi bir devam düzeltme modeli oluşturdu ve üst sınırdan reddedildi.

Bahsedilen fiyat hareket kalıpları göz önüne alındığında, Bitcoin’in bu fiyat seviyesinden düşmesi ve daha düşük talep bölgelerine ulaşması için iyi bir şans var. Bununla birlikte, olası düşüş ayağı, piyasa katılımcıları arasındaki kapitülasyon olayını tamamlamak için son aşağı hareket olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 19 bin doları yeniden mi test edecek? 4

4 Saatlik Grafik

Birkaç hafta önce düşüş yönlü bir genişleme hareketi yaşadıktan sonra, Bitcoin iyi bilinen bir kama fiyat hareket modeli oluşturmuştu. Öte yandan, 19 bin dolar seviyesi mükemmel bir destek görevi gördü ve yeni bir yükseliş rallisi başlattı. Ancak, kamanın üst trend çizgisini kırıp bir geri çekilme oluşturduktan sonra, boğalar ayıların üstesinden geldi ve BTC başka bir ralli yaşadı.

Rallinin etkili bir boğa tuzağı olduğu ortaya çıktı, o zamandan beri fiyat düştü. Bu boğa tuzağı ve fiyat hareketi göz önüne alındığında, Bitcoin’in 19 bin doları yeniden test etmek için başka bir düşüş yaşaması muhtemel görünüyor. 19 bin dolarlık önemli destek seviyesi fiyatı tutamazsa, Bitcoin’in bir sonraki hedefi 16 bin dolar işareti olacak.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 19 bin doları yeniden mi test edecek? 5

Zincir Üstü Analizi

Madenci Ücreti Ödül Oranı, toplam blok ödülündeki ücretin yüzdesini hesaplar. Tipik olarak, bir boğa koşusu sırasında, bu gösterge yükselir ve daha yüksek değerleri gösterir, bu da Bitcoin madenciliği için daha fazla madenci teşviki ve daha fazla ağ etkinliği, sağlıklı bir boğa piyasasının işaretidir.

Buna karşılık, gösterge ayı piyasalarında neredeyse sıfıra yakın, önemli ölçüde düşer ve bu da kapitülasyonu gösterir. Bununla birlikte, metrik, düşüş döngülerinin sonunda, piyasa katılımcıları arasında bir birikim işareti olarak istikrarlı bir yükseliş yaşadı.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: btc 19 bin doları yeniden mi test edecek? 6

Sonuç olarak, Bitcoin her zaman bir dalgalanma yaşadı ve birikimden sonra bir sonraki yükseliş döngüsünü başlattı. Şu anda, BTC fiyatında %75’lik bir düşüş yaşadıktan ve yavaşça yükseldikten sonra metrik sıfıra düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap