Bitcoin Fiyat Analizi: Bir Haftada %14 Yükselişin Ardından BTC İçin Daha Fazla Düşüş İhtimali Var mı?

Bitcoin Fiyat Analizi: Bir Haftada %14 Yükselişin Ardından BTC İçin Daha Fazla Düşüş İhtimali Var mı?

Fiyat, önemli bir teknik direnç seviyesinden reddedildiği ve destek seviyelerinin altına düştüğü için Bitcoin için en son görünüm aşırı umut verici değil. 20 bin dolarlık bölgeden gelen son toparlanma, sadece başka bir ayı ortası piyasası boğa tuzağı gibi görünüyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Fiyat, 24 bin dolarlık direnç seviyesinden üçüncü kez reddedildikten sonra son birkaç gün içinde düşüyor. Şu anda 24 bin dolarda bulunan 100 günlük hareketli ortalama da fiyatı aşağı itmede rol oynadı.

Şu anda Bitcoin, düşüncesizce aşağı yönlü kırıldıktan sonra 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve üzerine çıkamadı. Bir sonraki teknik destek, 20 bin dolarlık önemli bir seviye olacak ve bunun altında bir düşüş kırılması durumunda, 15 bin dolarlık alana doğru başka bir büyük düşüş beklenebilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: bir haftada %14 yükselişin ardından btc i̇çin daha fazla düşüş i̇htimali var mı? 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, büyük düşüş bayrağının üst sınırından dördüncü kez reddedildi. Doğrudan bir sonuç, fiyatı son haftalarda tutan yükseliş trend çizgisinin altına düşüyor. Şu anda, bayrağın alt sınırı bir destek görevi görüyor, ancak fiyat hareketi göz önüne alındığında, bunun altında bir kırılma olası görünüyor. Bu, 3 veya daha fazla dokunuştan sonra aşağı yönde kırılma eğiliminde olan bir düşüş bayrağı formasyonudur.

RSI göstergesi de aşırı satım durumundan yeni kurtuldu, ancak hala 50’nin altında değerler göstererek ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, kısa vadede en olası senaryo gibi görünüyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: bir haftada %14 yükselişin ardından btc i̇çin daha fazla düşüş i̇htimali var mı? 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Harcanan Çıktı Değer Bantları

Harcanan Çıktı Değer Bantları metriğinin gösterdiği gibi, son haftalarda büyük miktarlarda madeni para el değiştiriyor.

Son zamanlarda zincir üzerinde 10 BTC’den büyük çok sayıda işlem kaydedildi. Satışlar yavaşlayacak gibi görünmüyor. Görünüşe göre bazı büyük para sahipleri sonunda inançlarını kaybettiler ve kısa vadede daha fazla olumsuzluktan korktukları için madeni paralarını satıyorlar.

Ancak, herhangi bir ticaretin her zaman iki tarafı vardır. Arzın, fiyatı 20 bin dolar seviyesinin üzerinde tutmak için yeterli taleple karşılandığını belirtmekte fayda var. Bitcoin’in değerinin düşük olduğunu düşündükleri için yeni zengin yatırımcılar piyasaya giriyor. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan %60’tan fazla bir düzeltmeyi takip ediyor.

Bu olumlu bir sinyal olarak algılanabilse de, arz bir kez daha mevcut talebi aşabileceğinden önümüzdeki haftalar yakından izlenmelidir. Bu, fiyatın 20 bin dolarlık desteğin altına düşmesine yol açacak ve bu da başka bir hızlı çöküşe ve teslimiyete yol açabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: bir haftada %14 yükselişin ardından btc i̇çin daha fazla düşüş i̇htimali var mı? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.