Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Bin Doların Altındaki Sonraki Destek

Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Bin Doların Altındaki Sonraki Destek
0

Bitcoin’in fiyatı hala güçlü bir ivme ile düşme eğiliminde ve şu anda 2017’nin tüm zamanların en yüksek aralığı olan 17 bin ile 20 bin dolar arasındaki aralığı test ediyor. Bununla birlikte, düşüş trendi yavaşlama belirtisi göstermiyor ve şu anda dip demek zor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Önümüzdeki birkaç gün Bitcoin için kritik olabilir çünkü bu seviyede destek bulamamak, piyasanın 15 bin dolar ve ötesine doğru daha da çökmesine neden olabilir. Öte yandan, fiyat mevcut bölgeden toparlanırsa, 24 bin dolar seviyesi, önemli 30 bin dolarlık direncin ve 50 günlük hareketli ortalamanın önündeki ilk engel olacaktır.

Bu seviyeler, aşağı yönlü bir geri çekilme durumunda daha düşük fiyatı reddedebilir ve piyasanın uzun bir birikim aşamasına ve dip oluşumuna yol açabilecek potansiyel bir konsolidasyon döneminden geçmesine neden olabilir. RSI ayrıca BTC’nin önemli ölçüde aşırı satıldığını gösteriyor ve kısa vadede olası bir sıçrama veya konsolidasyona işaret ediyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: 20 bin doların altındaki sonraki destek 4

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın ayın başlarında aşağı yönlü kırıldıktan sonra 23 bin – 24 bin dolar seviyesinden iki kez reddedildiği açık. 17 bin – 20 bin dolar destek alanında azalan bir kanal paterni oluşuyor. Bu bir yükseliş eğilimi modeli ve fiyat alt sınırın üçüncü dokunuşundan toparlanır ve modeli yukarı doğru kırarsa, 24 bin dolar seviyesine ve hatta 30 bin dolarlık arz bölgesine doğru kısa vadeli bir ralli olası hale gelebilir.

Ek olarak, RSI göstergesi fiyatla yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da yüksek bir yükseliş eğilimi olasılığını gösteriyor. Tersine, fiyat geri dönüş modelini tamamlayamazsa, 15 bin dolar seviyesine doğru daha derin bir çöküş yakın olabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: 20 bin doların altındaki sonraki destek 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Değişim Girişi – Harcanan Çıktı Yaş Bantları

Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %30’dan fazla düştü ve piyasa muhtemelen maksimum korku yaşıyor. Borsa girişlerine bakıldığında, son iki yılda satın alınan ve tutulan önemli miktarda madeni para borsalara yatırılıyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: 20 bin doların altındaki sonraki destek 6

Bu büyük satış baskısı, son birkaç yılda piyasaya yatırım yapan birçok sahibinin risk eşiğine ulaştığını ve madeni paralarını zararına sattıklarını gösteriyor. Bu, pazarın daha da düşmesine neden oluyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin %70’den fazla altındaki fiyatlarda bile hala yeterli talep yok. Bu alıcı eksikliği, Ukrayna’daki savaş ve ABD ve Avrupa’da hızla yükselen enflasyon gibi finansal ve jeopolitik sorunların bir sonucu olabilir. Dolayısıyla, kısa vadeli gelecek, riskli varlıklar için hala karanlık görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap