Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Bin Dolar Seviyesi Kırılırsa, BTC’nin Muhtemelen Yöneldiği Bir Sonraki Seviye Budur!

Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Bin Dolar Seviyesi Kırılırsa, BTC’nin Muhtemelen Yöneldiği Bir Sonraki Seviye Budur!
0

Bitcoin’in fiyatı, 30 bin dolarlık destek seviyesinin altına düştükten sonra son birkaç gün içinde serbest düşüş yaşadı. Şimdi kritik noktaya yakın olan 20 bin dolarda bulundu, bu nedenle başarısız olursa acil yaşam çizgisinin ne olacağını görmek önemlidir.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Fiyat ayrıca 24 bin dolarlık talep bölgesini aşağı yönde kırdı ve büyük bir ivmeyle 17 bin ila 20 bin dolarlık önemli alana doğru ilerliyor. Bu seviye sonunda fiyatı tutabilir, çünkü RSI ayrıca Bitcoin’in aşırı satıldığını (30’un altında) işaret ediyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: 20 bin dolar seviyesi kırılırsa, btc'nin muhtemelen yöneldiği bir sonraki seviye budur! 4

Dolayısıyla, söz konusu destekte muhtemelen bir yükseliş toparlanması veya konsolidasyon meydana gelebilir. Bununla birlikte, herhangi bir yükseliş dönüşü beklenmeden önce fiyatın 30 bin dolarlık direnci ve 50 günlük hareketli ortalamayı geri alması gerekeceğinden, ayı piyasası dibi demek için çok erken olabilir.

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde, fiyatın 24 bin dolarlık talep bölgesinin altına düştüğü açık. Bu arada fiyat, daha fazla düşmeden önce kırılan 24 bin dolar seviyesini aşağı yönde yeniden test etti.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: 20 bin dolar seviyesi kırılırsa, btc'nin muhtemelen yöneldiği bir sonraki seviye budur! 5

RSI göstergesi de bu zaman diliminde aşırı satıldı ve fiyatla kısa vadede potansiyel bir yükseliş toparlanmasına işaret eden bir yükseliş farklılığı oluşturuyor olabilir. 24 bin dolar seviyesi şimdi, fiyatın 20 bin dolarlık alandan sıçraması durumunda fiyatı aşağı yönlü reddedebilecek bir direnç olarak oynayacak. Bir yükseliş geri çekilmesinin mi yoksa daha fazla düşüş eğiliminin devam etmesinin mi bekleneceğini belirlemek için önümüzdeki birkaç gün içinde daha düşük zaman dilimi fiyat hareketi yakından izlenmelidir.

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Büyük Harf Modelleri

Bitcoin’in fiyatı son birkaç hafta içinde hızla 20 bin dolarlık bölgeye doğru düştü ve herkesin aklındaki asıl soru, dibin nerede oluşacağıdır. Geçmiş döngüleri analiz etmek bazı değerli bilgiler sağlayabilir.

Bu grafik 200 günlük MA, Piyasa Değeri, Gerçekleşen Tavan ve Delta Sermaye Değerinden oluşur. Önceki ayı piyasaları sırasında, Delta Cap ve Realized Cap arasında döngüsel dipler vardı (bu ölçümleri CryptoQuant web sitesinde inceleyebilirsiniz).

Gerçekleşen fiyat şu anda 23 bin dolar ve Delta fiyatı 16 bin dolar civarında, bu nedenle pazar şimdiden potansiyel alt aralığa girdi. Bununla birlikte, mevcut küresel makroekonomik ve jeopolitik durum ve hatta önceki Bitcoin döngüleri göz önüne alındığında, dip oluşumu bir yıl veya daha fazla sürebilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analizi: 20 bin dolar seviyesi kırılırsa, btc'nin muhtemelen yöneldiği bir sonraki seviye budur! 6

Bu dip birikim aşaması, piyasa yeniden Gerçekleşen fiyatın üzerine çıktığında sona erecek ve fiyat 200 günlük hareketli ortalamanın (şu anda 40 bin dolarda) başarılı bir şekilde üzerine çıktığında boğa piyasası başlayacaktı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap