Bitcoin Fiyat Analiz: Bu, BTC’nin Yardım Rallisinin Sonu mu?

Bitcoin Fiyat Analiz: Bu, BTC’nin Yardım Rallisinin Sonu mu?

Bitcoin (BTC), destek hattına doğru ilerleyemedikten sonra Ağustos ayının başında zayıflık gösterdi. Şimdiki zamana hızlı bir şekilde ilerleyin ve boğalarla benzer bir gözlem meydana geldi.

Bu, yapının zayıflığını teyit ediyor ancak aynı zamanda BTC’nin bir sonraki hamlesine ilişkin artan belirsizliğin de altını çiziyor.

Kısa bir süre 25.000 doların üzerine çıkmayı başardıktan sonra, BTC boğaları daha fazla yukarı yönlü özetleyemedi. Bunun yerine kral madeni para, 23.806 dolarlık basın zamanı fiyatına bir geri çekilmeyi benimsedi.

Ancak, bu haftaki düşüş performansının sınırlı olduğu da görülüyor.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: bu, btc'nin yardım rallisinin sonu mu? 5

Göstergelerine daha yakından bakıldığında, BTC’nin ilk bakışta biraz daha aşağı yönlü olabileceği görülüyor.

Örneğin, Göreceli Güç Endeksi (RSI), 14 günlük SMA’sının hemen altına düştü ve boğaların tarafında momentum zayıflığını doğruladı.

RSI da bir trend çizgisi içinde hareket ediyor ve bu aynı zamanda BTC’nin nereye gittiğine dair kabaca bir fikir verebilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: bu, btc'nin yardım rallisinin sonu mu? 6

Bitcoin’in RSI’si, yükselen aralığında geri döndüğü bir destek çizgisini yeniden test ediyor. Bununla birlikte, baskı sırasında bu çizginin biraz altını çoktan geçmişti ve bu da formasyondan kopma olasılığının önemli olduğunu gösteriyor.

Mevcut sonuç, BTC’nin daha fazla düşüşe yöneldiği anlamına gelmiyor. Hala destek seviyesinden geri dönme şansı var. Bununla birlikte, zincir içi metrikler, mevcut sonucu ve potansiyel yönü açıklamak için daha uygun olabilir.

Bitcoin’in Düşüş Baskısı Nereden Geliyor?

Purpose Bitcoin ETF varlıkları, BTC bakiyesini 11 Ağustos’tan 16 Ağustos’a kadar yaklaşık 3,398 BTC azalttı.

Bu kabaca 81 milyon dolarlık satış baskısı anlamına geliyor. Bu, Bitcoin’in piyasa değeri ile karşılaştırıldığında çok fazla olmasa da, borsalardaki BTC miktarının düşük olması önemli bir etkiye sahip olabilir.

Diğer hissedarlardan gelen kümülatif satış baskısı da daha fazla olumsuzluğa katkıda bulunabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: bu, btc'nin yardım rallisinin sonu mu? 7

1.000 BTC’den fazla tutan adresler de son birkaç gün içinde satış baskısına katkıda bulundu.

Söz konusu kategorideki adres sayısı son üç günde üç adres azaltıldı.

Bu çok fazla satış baskısı anlamına gelmese de, bu üç adres tüm BTC’lerini mevcut piyasa değerinden sattıysa, 70 milyon dolardan fazla satış baskısı bekleriz.

Bu arada, baskı sırasında gönderen adreslerin sayısı, alıcı adreslerden daha ağır bastı. Bu, son birkaç gün içinde artan satış baskısı ile uyumludur.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: bu, btc'nin yardım rallisinin sonu mu? 8

Gözlem, son birkaç gündeki fiyat düşüşünün altını çiziyor. Bununla birlikte, BTC için hala oldukça sağlıklı bir talep var.

Bu noktada herhangi bir sonuç hala muhtemeldir. Ancak, daha fazla olumsuzluk olması durumunda, yatırımcılar 22.000 ila 22.600 ABD Doları arasında bir desteğe dikkat etmelidir. Alternatif bir sonuç, BTC’yi 25.000 doların üzerine çıkarabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında