Bitcoin Fiyat Analiz: BTC’nin 12 Bin Doların Altına Düşme Olasılığının Değerlendirilmesi

Bitcoin Fiyat Analiz: BTC’nin 12 Bin Doların Altına Düşme Olasılığının Değerlendirilmesi

Bitcoin’in dibi yakın olmaktan uzak olabilir, çünkü azalan hacim daha fazla destek kaybına işaret ediyor.

Eldeki varlıklar borsaların gözetiminden çıkmaya devam ettikçe, daha fazla hacim düşüşü potansiyeli var.

Bitcoin’in (BTC) “yeşil kontrolde” kalma şansı, 19.500 $ desteğini kaybettiği için düşüş riskiyle karşı karşıya olabilir. Bu görüş yakın zamanda bir CryptoQuant analisti olan Ghoddusifar tarafından paylaşıldı. Ona göre, Bitcoin’in hacim profili bir düşüş olasılığından bağımsız. Dolayısıyla bu, kripto para birimini 11.800 dolara büyük bir düşüş riskine sokabilir.

Ghoddusifar, son zamanlardaki daha az önemli hacim eğilimine işaret ederken, 16.000 dolarlık bölgenin BTC’nin kaydettiği son ayak olmayabileceğini kaydetti.

Santiment’e göre analistin bazı geçerli noktalara değindiği görülüyor. Bunun nedeni, CoinMarketCap’e göre Bitcoin’in fiyatının son 24 saatte %1,61 oranında değer kazanması. Ancak hacim, fiyat yönüne uygun hareket edemedi  ve aynı dönemde %13,88’lik bir düşüş kaydetti.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: btc'nin 12 bin doların altına düşme olasılığının değerlendirilmesi 3

Yukarıda belirtilen veriler, ağ üzerinden daha az Bitcoin işleminin geçtiği anlamına geliyordu. Ayrıca, çok daha az sayıda yatırımcının kar amacıyla madeni para ticareti yapmakla ilgilendiğini de gösterdi.

Tekrar Tekrar

Azalan hacmin yanı sıra, yatırımcıların merkezi borsalara olan güveninin azalması da bunda payını almış görünüyor. Daha önce rezerv kanıtlarının adım adım yayınlanmasına rağmen durum hala böyleydi.

Bunun nedeni, önde gelen bir Glassnode on-chain analisti olan Checkmate’in, BTC yatırımcılarının kendi kendine velayet bataklıklarını durdurmadıklarını tweetlemesiydi. Aslında, 2018 yılına kadar tutulan BTC’nin borsa vesayetinden çıktığını kaydetti.

Bu nedenle, borsa çıkışı, yoğunlaştırılmış satın alma baskısının bir işareti değildi. Aksine, yatırımcıları başka bir çöküşün kurbanı olmaktan kurtarmak için bir işaretti.

Bununla birlikte, kısa vadeli sahipler, piyasa dezavantajının etkilerinden kurtulma olasılığı düşük olan tek taraf olmayabilir gibi görünüyordu . Uzun vadeli yatırımcılar, İşleme Göre Ağ Değerinin (NVT) durumu nedeniyle muhtemelen mücadele içindeydi. 

Santiment’e göre, tirajlı BTC NVT, basın zamanında 112 idi. 17 Kasım’da kaydedilen değerden bir artışa işaret ettiğinden, Bitcoin ağ değerlemesinin kripto para biriminin günlük dolaşımından daha fazla olduğunu ima etti. NVT/hacim karşılaştırmasında da benzer bir durum vardı.

57,53’e bir günlük artış sayesinde, Bitcoin’in mevcut fiyatında potansiyel olarak aşırı değerli bir varlık olduğunu ima etti. Ayrıca ağ, varlığın değerine kıyasla son derece pahalı olmaya devam ediyor.

Bu nedenle, orta ve uzun vadeli hamillerin bir an için dinlenme fırsatı yakalamadan önce yüksek düzeyde sabır göstermeleri gerekebilir. 

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: btc'nin 12 bin doların altına düşme olasılığının değerlendirilmesi 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.