Bitcoin Fiyat Analiz: BTC 28.000 Dolarlık Aralıktan Çıkamayabilir, Düzeltme Gelebilir mi?

Bitcoin Fiyat Analiz: BTC 28.000 Dolarlık Aralıktan Çıkamayabilir, Düzeltme Gelebilir mi?

Bitcoin’in son yükseliş trendi sona erdi ve şu anda net bir yönü olmayan istikrarlı bir konsolidasyon dönemine girdi. Şu anda kritik bir bölgede bulunan kripto para birimi, 30 bin dolarlık direnç seviyesini aşmak için daha fazla talep ve satın alma gücüne ihtiyaç duyuyor. Bu, önemli bir engel olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Kısa bir süre önce BTC, kritik bir seviye olan 30.000 doları test etti ve bu seviyenin önemli bir direnç seviyesi olduğu kanıtlandı. Bu seviye, Bitcoin’in son dürtüsel rallisini durdurdu ve düşük volatilite ile istikrarlı bir fiyat hareketi dönemine neden oldu.

Bitcoin boğaları, fiyatı bu önemli bölgenin üzerine çıkarabilirse, uzun vadeli bir yükseliş eğilimine neden olabilir.

Ancak, fiyat ile RSI göstergesi arasındaki farklılık, kısa vadeli bir düzeltmenin yakında gerçekleşebileceğini gösteriyor. Bu senaryoda, BTC için birincil destek seviyesi, 50 günlük hareketli ortalama ile uyumlu olan 25.000 dolarlık bölge olacaktır.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: btc 28.000 dolarlık aralıktan çıkamayabilir, düzeltme gelebilir mi? 4

4 Saatlik Grafik

Bitcoin, son birkaç aydır 4 saatlik zaman diliminde yükselen bir trend çizgisi oluşturdu ve şu anda fiyat için bir destek görevi görüyor. Ancak, kripto para birimi yükselen trend çizgisi ile 30 bin dolarlık fiyat bölgesi arasında sıkışıp kaldı. Bu kritik aralığın üzerinde veya altında önemli bir hareket, potansiyel olarak herhangi bir belirsizliği ortadan kaldıracak ve fiyatın orta vadeli görünümünü belirleyecektir.

Özetlemek gerekirse, son hareketler Bitcoin için kısa vadeli bir düzeltme ve ardından bir konsolidasyon aşaması oluşturabilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: btc 28.000 dolarlık aralıktan çıkamayabilir, düzeltme gelebilir mi? 5

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin’in zorluğu, madencilerin davranışlarına ve hash oranındaki son hareketlere göre otomatik olarak ayarlanır. Zorluk seviyesi, şu anda madencilik yapmak için makinelerini kullanan madencilerin sayısına bağlı olarak yeniden ayarlanır. Daha fazla aktif madenci olduğunda, zorluk ayarı onların bir bloğu kazmasını zorlaştırır ve bu da blok üretim hızının nispeten sabit kalmasını sağlar.

CryptoQuant verilerine göre, en son ayarlama, zorluk metriğinde ani bir artışa yol açarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, daha fazla madencinin Bitcoin madenciliği yapmaya ve makinelerini çalışır durumda tutmaya istekli olduğunu gösterir. Bu da ağı daha güvenli hale getirir ve genel olarak Bitcoin için bir yükseliş işareti olarak kabul edilir.

bitcoin
bitcoin fiyat analiz: btc 28.000 dolarlık aralıktan çıkamayabilir, düzeltme gelebilir mi? 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.