Bitcoin, Fed’in Faiz Artırımından Sonra Sabit Kalırken, XLM %14 Yükseldi!

Bitcoin, Fed’in Faiz Artırımından Sonra Sabit Kalırken, XLM %14 Yükseldi!

XLM’ye ek olarak, SOL, LINK, MKR ve AAVE gibi diğer en iyi performans gösteren kripto varlıkları günlük ölçekte öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Dün, tüm gözler ABD Merkez Bankası’nda odaklandı, ancak beklenen faiz artışı, Bitcoin’in 29.000 ila 30.000 dolar arasında sıkışmış olan fiyatını önemli ölçüde etkilemedi.

Altcoinlerde hafif bir yeşil renklenme görülüyor, ETH 1.900 dolara doğru ilerliyor ve XRP ise 0,7 dolar seviyesine geri dönüş sağlamaya başlıyor.

Bitcoin, Fed’e Rağmen Hala Yatay

Pazar günü, birkaç sakin günün ardından Bitcoin 30.300 doların üzerine çıktı, ancak ayılar hızlı bir şekilde müdahale ederek yükselişi durdurdu. Kısa bir süre sonra BTC tekrar 30.000 dolar seviyesine geri çekildi ve bu da bir aydan fazla bir süre içindeki en düşük fiyat seviyesi oldu.

Ancak, boğalar devreye girdi ve Bitcoin’in yönünü tersine çevirmeye çalıştı. Sonuç olarak, kripto para birimi Çarşamba gününe kadar 29.000 doları geri aldı ve birkaç yüz dolarlık artış yaşandı.

Ardından, ABD FOMC toplantısında Fed Başkanı Jerome Powell’ın yeni bir faiz oranı artışı dalgası (25 baz puan) açıkladığı haberleri geldi. Tarihsel olarak, bu tür faiz artışlarının Bitcoin’in fiyat performansını etkilediği bilinirken, bu sefer kripto varlık nispeten sessiz kaldı. Perşembe sabahı 29.700 dolara yükseldi, ancak bu seviyede başarısız oldu ve birkaç yüz dolarlık bir düşüş yaşandı.

Sonuç olarak, Bitcoin’in piyasa değeri hala yaklaşık 570 milyar dolar civarında, ancak alternatif kripto paralara olan hakimiyeti hafif bir darbe aldı ve CoinMarketCap’te piyasa payı %48,2’ye düştü.

bitcoin
bitcoin, fed'in faiz artırımından sonra sabit kalırken, xlm %14 yükseldi! 3

XLM ve SOL Yükselişte

Bugün Stellar’ın yerel tokeni, daha büyük sermayeli altcoinlerden en iyi performansı göstererek ön plana çıktı. XLM, günlük bazda %13’ten fazla değer kazanarak 0,15 doların üzerine çıktı.

Solana ve Chainlink de %6’dan fazla artışla bu yükselişi takip eden diğer varlıklar arasında yer aldı. Sonuç olarak, SOL 25 dolara doğru ilerlerken, LINK 8 doları aştı.

MKR, AAVE ve OP gibi diğer kripto varlıkları da SOL ve LINK ile benzer yüzdelerde artarak daha fazla kazanç sağladı.

ETH, XRP ve BNB de yeşil renkteydi, ancak daha mütevazı bir şekilde performans gösterdiler. Bu üç varlık da yaklaşık %1-2 oranında değer kazandı.

Toplam kripto piyasası değeri bir günde 10 milyar doların biraz üzerinde artarak CoinMarketCap’te 1.180 trilyon doların üzerine çıktı.

bitcoin
bitcoin, fed'in faiz artırımından sonra sabit kalırken, xlm %14 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.