Bitcoin, En Son ABD İş Raporundan Sonra 17 Bin Dolar Civarında Sakin Kaldı!

Bitcoin, En Son ABD İş Raporundan Sonra 17 Bin Dolar Civarında  Sakin Kaldı!

Beklentileri aşan ABD iş raporu, geçmişte olduğu gibi Bitcoin için büyük fiyat hareketlerine yol açmadı.

En son ABD iş raporu, bitcoin için kısa bir dalgalanma getirdi, ancak varlık genel olarak sakin kaldı, yaklaşık 17.000 dolar.

Çoğu altcoin de şu anda oldukça durgun ve tek istisna UNI, LEO ve QNT.

Bitcoin 17.000 Dolarda Sakin

Geçen hafta sonu herhangi bir oynaklık olmamasının ardından, bitcoin Pazartesi günü doğrudan güneye yönelerek 16.000 dolara düştü. Boğalar bu noktada hızlandı ve onu kuzeye, neredeyse 17.000 dolara itti.

Birkaç gün bu seviyenin üzerine çıkamadıktan sonra, bu nihayet 1 Aralık’ta varlığın iki haftadan uzun süredir en yüksek fiyat seviyesi olan 17.250 dolara fırladığında gerçekleşti.

Bununla birlikte, genel olarak düşüş eğilimi daha fazla artışa izin vermedi ve BTC 17.000 dolara geri döndü. ABD’nin Kasım ayına ilişkin en son istihdam raporunu açıklamaya hazırlandığı dün bunun değişmesi bekleniyordu.

Beklentileri aşan BTC, ABD merkezli en büyük borsa endeksleri doğrultusunda değer kaybetmeye başladı. Ancak Bitcoin sadece 200$ düştü ve hemen 17.000$’a geri döndü.

Bu nedenle, piyasa değeri ve alt gruplar üzerindeki hakimiyeti, sırasıyla 325 milyar dolar ve %38,2 ile tamamen aynı kaldı.

bitcoin
bitcoin, en son abd i̇ş raporundan sonra 17 bin dolar civarında sakin kaldı! 3

Daha Büyük Altcoinler de Hareketsiz Duruyor

Altcoinlerin çoğu da herhangi bir önemli fiyat hareketi üretemedi. Ethereum, son birkaç gün içinde 1.200 doların altından 1.300 doların üzerine çıktı, ancak ikincisinin hemen altında durmadı.

Daha büyük sermayeli altcoinlerden yalnızca Cardano %1’den daha büyük bir hamle yaptı. Binance Coin, Ripple, Dogecoin, Polygon, Polkadot, Shiba Inu, OKB ve LTC dahil olmak üzere geri kalanı ya önemsiz kazançlar ya da küçük kayıplar yaşıyor.

UNI, QNT ve LEO, piyasa değerine göre ilk 20 varlık arasındaki tek istisnadır. Üçü de %5-6 arasında bir değer kazandı ve sırasıyla 6,3 Dolar, 130 Dolar ve 4 Dolar’dan işlem görüyor.

Beklendiği gibi, kripto piyasası değeri de dün olduğu yerde 850 milyar doların biraz üzerinde.

bitcoin
bitcoin, en son abd i̇ş raporundan sonra 17 bin dolar civarında sakin kaldı! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.