Bitcoin, Ekonomik Dalgalanma Tersine Döndüğünde Diğer Varlıklardan Daha İyi Performans Gösterecek!

Bitcoin, Ekonomik Dalgalanma Tersine Döndüğünde Diğer Varlıklardan Daha İyi Performans Gösterecek!

Bitcoin’in üçüncü çeyrekteki istikrarı, daha sonra daha iyi performans gösterme eğilimini ve muhtemelen risksiz bir varlığa geçişi gösterebilir. 

bitcoin
bitcoin, ekonomik dalgalanma tersine döndüğünde diğer varlıklardan daha i̇yi performans gösterecek! 2

Bloomberg Intelligence Tecrübeli Emtia Stratejisti Mike McGlone, ekonomi boğa bölgesine döndüğünde ilk iki kripto para biriminin diğer varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini düşünüyor. 

Analist, özellikle Bitcoin’in daha çok hazine veya altın gibi güvenli bir liman varlığı gibi alım satımın ilk aşamalarında olabileceğini söyledi. 

Bir Dip Belirtisi

Bloomberg’in Çarşamba günü yayınladığı kripto görünümü raporuna göre, emtiaların zirve yapmış görünmesi, Bitcoin’in dibe ulaştığını düşündürebilir. 

Belgede, “Ekonomik dalga dalgalandığında, Bitcoin, Ethereum ve Bloomberg Galaxy Crypto Index’in çoğu büyük varlıktan daha iyi performans gösterme eğiliminin devam ettiğini görüyoruz” diyor. 

Tarihsel olarak, BTC gibi kripto para birimleri, yüksek beta teknolojili hisse senetleri gibi ticaret yapma eğilimi göstermiştir. Birincil dijital varlık, 2021’in düşük faiz oranı ortamında en iyi performans gösteren varlıklardan biri olarak sıralandı, ancak o zamandan beri Fed sıkılaştırmaya devam ettikçe tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 düştü.

Bununla birlikte, Bitcoin’in aşağı yönlü oynaklığının çoğu Haziran ayında yaşanırken, üçüncü çeyrek performansı diğer emtia ve varlıklara kıyasla oldukça istikrarlıydı. Bloomberg, bunun Bitcoin’in yılın son çeyreğinde riskten korunan bir varlığa geçiş potansiyeli sağladığını iddia etti.

Analistler, Tesla gibi bir teknoloji stoğuyla karşılaştırıldığında, otomobil üreticisine karşı tartıldığında Bitcoin’in dibini bulmuş olabileceğine inanıyor. 

Her ikisi de hızla gelişen teknolojileri temsil etse de rapor, Bitcoin’in benzersiz sınırlı arzı nedeniyle uzun vadeli bir performans avantajı görebileceğini belirtiyor. BTC’nin arz enflasyon oranı 2025’te %1’in altına düşecek olsa da Tesla, on yıldan fazla bir süredir her yıl ödenmemiş hisselerde ortalama %5 artış elde etti. 

Ayrıca Ekim ayının tarihsel olarak Bitcoin’in 2014’ten bu yana en iyi ayı olduğunu ve o zamandan bu yana ortalama %20 kazanç elde ettiğini kaydetti. 

Ethereum’un Görünümü

Analistler, Ethereum’da şu anda 1000 ila 2000 dolar arasında bir “kafes” içinde sıkışıp kaldığını, ancak yine de 3. çeyrekte NASDAQ 100’den daha iyi performans gösterdiğini söyledi.

“Yeni gelişen teknoloji ve daha uçucu olan 2 No’lu kripto, yükselişte hisse senedi endeksinden daha iyi performans gösterme eğilimindedir, ancak birleşme Ethereum’un düşüşte Nasdaq 100’ü de yenen bir bükülme noktası olabilir” diye devam ettiler. 

Bloomberg, Ethereum’un faydasını, gelecekte benimsenmesini ve fiyatını artıracak büyük bir kullanım durumu olarak “kripto dolarları” için bir platform olarak vurguladı. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.