Bitcoin Düşüşe Devam Edecek mi; Son Olumsuzluğunun Kaynağı Nedir?

Bitcoin Düşüşe Devam Edecek mi; Son Olumsuzluğunun Kaynağı Nedir?

Son birkaç haftadır hakim olan Bitcoin (BTC) anlatımı, Bitcoin’in hala 20.000-22.000$ fiyat aralığında bir indirimle işlem gördüğü yönünde. Buna rağmen, hala çok fazla satış baskısı yaşadı ve bu da kral parayı 20.000 doların altına itti.

BTC’nin 20.000 doların üzerinde kalamaması, mevcut talebi bastıran gelen satış baskısı olduğunu gösteriyor. Satış baskısının bir kısmının madenci rezervlerinden çıkışlardan kaynaklandığı ortaya çıktı.

BTC madenci rezervleri 6 Ağustos’tan bugüne 7817 BTC düştü. Bu, mevcut fiyat aralığında kabaca 154 milyon dolara eşittir.

bitcoin
bitcoin düşüşe devam edecek mi; son olumsuzluğunun kaynağı nedir? 3

Bu tür bir satış baskısı, Bitcoin’in günlük hacimlerine kıyasla hala düşük olsa da, bir duygu değişimini tetiklemek için yeterliydi.

Açıkça, satış baskısı kaldıraçlı uzun tasfiyelerden kaynaklanan satış baskısındaki artışla da çileden çıktı. Ağustos ayında, uzun tasfiyelerin arttığı ve herhangi bir potansiyel yükselişi kısıtladığı birden fazla durum vardı.

Ayrıca, madenci akışları son iki günde yavaşladı ve aynı şey uzun tasfiyeler için de geçerli. Bu, Bitcoin’in açık pozisyonunda hafif bir artışa yol açarak türev piyasasından gelen talebin arttığını gösteriyor.

Piyasada gözlenen satış baskısının etkisi şüphesiz FUD’nin (Korku Belirsizliği ve Şüphe) geri dönüşünü tetikledi. Bu, kurumsal ve balina yatırımlarını etkileyerek daha fazla çıkışı tetikledi.

bitcoin
bitcoin düşüşe devam edecek mi; son olumsuzluğunun kaynağı nedir? 4

Şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin ETF’leri satış baskısına önemli ölçüde katkıda bulundu. Aynısı 1.000 BTC’den fazla tutan adresler için de geçerlidir.

Bitcoin Satın Almak İçin İyi Bir Zaman mı?

Balinalardan ve kurumlardan çıkışlar önemli ölçüde azaldı, dolayısıyla satış baskısı azaldı. BTC henüz aşağı yönlü bir iyileşme göstermedi, bu da yatırımcıların FOMO’ya geri dönme konusunda hala çitlerde olduğunu gösteriyor.

BTC’nin mevcut piyasa koşulları, piyasada hala çok fazla belirsizlik olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in mevcut seviyelerden toparlanma şansı olsa da, makroekonomik faktörler düşüş tarafına doğru eğilebilir.

Artan faiz oranları, yatırımcılar üzerinde daha fazla baskı oluşturarak ek çıkışlara yol açabilir. Artı tarafta, Bitcoin düşüşünü sürdürürse yatırımcılar daha düşük fiyatlarla satın almak için daha iyi bir fırsata sahip olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.