Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Daha Fazla Düşecek mi?

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Daha Fazla Düşecek mi?

Dünya çapında en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Cuma günü düşüş eğilimindeydi, birçok endeksi kırmızıya boyadı. BTC’nin fiyatında görülen düşüş, bazı kripto balinalarının Bitcoin’in 30.000 $ seviyesini geri kazanamaması nedeniyle varlıklarının bir kısmını satmaya karar vermelerinden kaynaklandı. Bu durum, piyasada geçici bir satış baskısı yarattı ve yatırımcıların endişelenmesine neden oldu.

kriptoparapiyasa bitcoin d
bitcoin fiyat analizi: btc daha fazla düşecek mi? 2

Bitcoin Balinaları Hareket Halinde mi?

Son 24 saat içinde WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, kripto balinaları toplamda 9.406 Bitcoin’i (yaklaşık 275 milyon dolar değerinde) birden fazla işlemle taşımıştır. Bu süre zarfında, izleyici tarafından kaydedilen en büyük tek işlemde, 2.459 Bitcoin (yaklaşık 72,66 milyon dolar değerinde) Binance kripto borsasına transfer edilmiştir.

Önemli bir nokta, balinaların 275 milyon dolar değerindeki BTC’yi kripto borsalarının en büyükleri olan Binance ve Coinbase gibi platformlara taşıdığıdır. Bu işlemler, ABD’nin artan faiz oranlarına rağmen ikinci çeyrekte GSYİH’nın hızlanması haberiyle gerçekleşmiştir. Daha önce bildirdiğimiz gibi, GSYİH ve PCE rakamlarının olumlu niyetler göstermesine rağmen, Bitcoin fiyatının yükselmesi için bir düzeltme yapması gerekebileceği belirtilmiştir.

162 Milyon Dolar Değerinde BTC Binance’e Taşındı

Verilere göre, balinalar geçtiğimiz gün cüzdanlarından toplamda 5.552 BTC (yaklaşık 162 milyon dolar değerinde) birden fazla işlemle en büyük kripto borsasına taşıdı. Bu işlemler arasında 2.459 ve 1.499 Bitcoin’lik iki büyük transfer bulunuyor.

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, aynı süre zarfında birden fazla işlemde 2.854 BTC (yaklaşık 113 milyon dolar değerinde) depozito kaydederek, kaydedilen en büyük işlemde 1.950 BTC (yaklaşık 57 milyon dolar değerinde) transferi gerçekleşti.

Son bir ayda, BTC fiyatı iyi bir yükseliş kaydettikten sonra düşüşe geçmiştir. Son 7 günde BTC fiyatı %2’den fazla düşüş göstermiştir ve şu anda 29.000 dolar seviyesine doğru ilerlemektedir. Basın zamanında, ortalama olarak 29.214 dolar fiyatla işlem görmektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.