Bitcoin Fiyatı Daha da Düşecek mi? IMF Kripto Eylem Planını Yayınladı!

Bitcoin Fiyatı Daha da Düşecek mi? IMF Kripto Eylem Planını Yayınladı!

Bitcoin fiyatı, finansal kurumların sürekli düzenleyici incelemeleri nedeniyle artan satış baskısı altında işlem görüyor. Geçtiğimiz gün boyunca, kripto para biriminin toplam piyasa değeri %1,39 düşüş yaşadı. Ancak IMF, ulusların kripto varlıklarına yaklaşımını ele almak için dokuz maddelik bir eylem planı yayınladı.

bitcoin
bitcoin fiyatı daha da düşecek mi? imf kripto eylem planını yayınladı! 2

Bitcoin Fiyatı Darbe Alacak mı?

Raporlara göre IMF, dijital varlıkların yasal ihale statüsüne sahip olmaması çağrısında bulunarak ülkeleri uyarmaktadır. Özellikle, El Salvador gibi bir ulusun Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesi, IMF tarafından önerilen bir eylem planı olan “Dijital Varlıklar için Etkili Politikaların Unsurları”na karşıdır. Bununla birlikte, El Salvador, dijital varlık benimsemesini genişletmek için Amerika Birleşik Devletleri’nde bir “Bitcoin Elçiliği” açma planı yapmaktadır.

IMF, son yıllarda çeşitli dijital varlık düşüşleri sonrasında, dijital varlıkların ve borsaların daha fazla düzenlenmesi için bir çağrıda bulunmuştur. Ancak, önceliklerinin parasal egemenliği ve istikrarı korumak olduğunu belirtmektedirler ve bu da kripto varlıklarının yasal ihale statüsüne sahip olmamasını içerebilir. IMF, üye ülkelerine konu hakkında rehberlik etmek için politika önerileri sunmaktadır.

IMF Kriptoya Karşı Mı?

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2’den fazla düşüş kaydetti ve basın zamanında ortalama 23.891 $ fiyatla işlem görüyor. Ayrıca, 24 saatlik işlem hacmi %2 artışla 28,6 milyar dolara ulaştı. Bu düşüş, küresel dijital varlığın Mali gözlemciler tarafından başlatılan sürekli düzenleyici inceleme nedeniyle artan satış baskısı altında işlem görmesiyle de ilişkilendiriliyor. IMF, ülkelerden dijital varlıklara yasal ihale statüsü vermemelerini istedi ve politikaları destekleyerek parasal egemenliği ve istikrarı korumanın önemini vurguladı. Bu gelişmeler, kripto varlıklarının piyasa performansına etki edebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.