Bitcoin Çok Aylık Desteğe Yöneliyor, Arıza 37 Bin Dolara Yol Açabilir!

Bitcoin Çok Aylık Desteğe Yöneliyor, Arıza 37 Bin Dolara Yol Açabilir!
0

Bitcoin şu anda son birkaç haftadır fiyatı tutan önemli bir destek alanını test ediyor. Önümüzdeki günler ve hatta saatler, BTC’nin kısa vadede hangi yöne gideceğini belirleyecek.

Seviye korunursa bir yükseliş dönüşü olası olsa da, 40 bin doların altında başka bir uzun tasfiye çağlayanına yol açan bir düşüş kırılması olasılığı var.

Teknik Analiz

Bitcoin’in fiyatı, Kasım 2021’in ilk yarısındaki 69 bin dolarlık zirveden bu yana güçlü bir düşüş trendi içinde. Ancak, henüz daha düşük bir dip seviyesi görmedi, bu da BTC’nin teorik olarak hala yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor.

Gri vurgulanan alan, önceki fiyat hareketine dayalı kritik destektir. Zaten bir kez test edildi ve büyük bir fitil ile güzelce dibe vurdu, bu da bu bölgenin fiyatı 40 bin doların altına düşmekten alıkoyma kabiliyetini daha da doğruluyor.

bitcoin

Ek olarak, bu destek alanı, son önemli Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0.786 ile güzel bir şekilde çakıştı. Bitcoin gibi oldukça değişken varlıklar, derin geri çekilmeler yaşama eğilimindedir; bu nedenle, BTC’nin derin Fibonacci seviyelerini test etmesi oldukça standarttır.

Tüm bu işaretler, 37-40 bin dolarlık alanın kritik destek görevi gördüğüne dair önyargımızı doğruluyor ve BTC fiyatı bu seviyenin altına düşerse, BTC daha düşük bir dip çizecek ve büyük olasılıkla kısa ila orta vadeli boğa koşusu sona erecek.

Kısa Vadeli Analiz

4 saatlik zaman diliminde, 40 bin dolarlık taban seviyesinin reddedilmesinden sonra fiyat düzeltmesine ve potansiyel olarak bir yükseliş bayrağı oluşturduğuna tanık olabiliriz .

İlginç bir şekilde, fiyat düşerken hacim düşüyor, bu yükseliş olabilir ve düşüş momentumunun zayıfladığını gösteriyor.

Önümüzdeki birkaç saat/gün içinde fiyat bayrağın alt açısına ulaştığında, fiyatın mevcut destek alanına tepkisini daha düşük zaman diliminde yakından gözlemlemeliyiz.

BTC’nin bu iki potansiyel destek seviyesini kaybettiğini varsayalım. Bu durumda, boğaların perakende tüccarların neden olduğu satış baskısına ve tasfiye edilen aşırı kaldıraçlı uzun vadeli işlemlere karşı dayanmak zorunda kalacağı için 37 bin dolarlık alanın yeniden test edilmesi yakın görünüyor.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap