Bitcoin Cash, Tron, Fantom Fiyat Analizi: 17 Şubat Perşembe

Bitcoin Cash, Tron, Fantom Fiyat Analizi: 17 Şubat Perşembe
0

Sağlıklı bir toparlanma aşamasını teyit etmek için Bitcoin Cash’in hala 331 dolarlık direncin yakınında 50 EMA’nın üzerinde kapanması gerekiyordu. Öte yandan Tron, 20 EMA’sının üzerinde sallanırken kısa vadeli bir yükseliş trendi sergiledi. Ancak %38.2 Fibonacci seviyesi bir engel oluşturmaya devam etti. Ayrıca, Fantom trend çizgisi direncini kırdı ve yeterli hacim toplamak için mücadele ederken 2,2 dolar işaretini gördü.

Bitcoin Cash (BCH) Analiz

analiz
bitcoin cash, tron, fantom fiyat analizi: 17 şubat perşembe 4

Düşüş aşaması başladığında, BCH keskin bir düşüş yaşadı ve bir yıllık desteğini (şimdi direnç) 387 $ seviyesinde kaybetti. Yaklaşık %38’lik bir geri çekilmenin ardından (5 Ocak’tan itibaren), 24 Ocak’ta 13 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Ardından, düşüş bayrağı kırılımı, 270 dolarlık uzun vadeli destekten tersine döndü. Sonuç olarak, önceki kayıplarını geri aldı ve 50 EMA’yı  (mavi) dirençten desteğe çevirdi. Geçen gün BCH simetrik bir üçgenin patlak verdiğini gördü. Böylece, 50 EMA ile çakışan 331 dolarlık direncin altına düştü.

Basın zamanında, BCH 328,9 dolardan işlem gördü. RSI geriledi ve orta hat desteğini kaybetti. Daha fazla geri çekilme, 43 puana yakın destek bulabilir. DMI çizgileri düşüş eğilimi  gösterse de, ADX hala zayıf bir yön eğilimi gösteriyor.

Tron (TRX) Analiz

analiz
bitcoin cash, tron, fantom fiyat analizi: 17 şubat perşembe 5

TRX, (20 Ocak)’a göre %30’luk önemli bir düşüşe tanık oldu ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaştı. O zamandan beri alt, 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kanalda (sarı) toparlandı. 

10 Şubat’ta altın Fibonacci seviyesini yeniden test etmek için yaklaşık %40’lık bir kazanç kaydetti. Bu seviyeyi test ettiğinden beri, kalıptan çıkarken bir geri çekilme gördü. Bununla birlikte, 0,064 dolarlık destek sağlam kalırken, ayılar %38.2 direncini destekledi. 20 EMA’sının  (kırmızı) altındaki herhangi bir kapanış,  0,064 ABD dolarının yeniden test edilmesini sağlayabilir. 

Basın zamanında, TRX 0.06578 dolardan işlem görüyordu. RSI  son on gündür düşüş trendindeydi . Boğaların, 44 puanlık bir tekrar testini önlemek için orta hat desteğini devreye sokması ve savunması gerekiyordu. İlginç bir şekilde, CMF güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdi ve 0.13 desteğini korurken güçlü bir satın alma momentumunu onayladı. 

Fantom (FTM) Analiz

analiz
bitcoin cash, tron, fantom fiyat analizi: 17 şubat perşembe 6

FTM 3,32 $ seviyesinden geri döndüğünden, ayılar sürücü koltuğundaydı. Sonuç olarak, değerinin %47’sinden fazlasını kaybetti ve 24 Ocak’ta bir ayın en düşük seviyesini gördü.

O zamandan beri, alt değer 2,49 dolar ile 1,9 dolar arasında değişiyordu. Alt, 1,9 dolarlık desteği korurken bir ay boyunca trend çizgisi direnci (beyaz) gördü. Bu, düşüş eğilimlerini ima etti, ancak son zamanlardaki aşağı kanal kırılması, sadece iki gün içinde %14’ün üzerinde kazanç sağladı. Böylece, FTM trend çizgisi direncini 2,09$-işareti yakınında kırdı. Şimdi, ani direnç 2,22 dolar seviyesinde kaldı. 

Basın zamanında, FTM 2,03 dolardan işlem görüyordu. RSI aşırı satım bölgesinden hızlı bir toparlanma gördü. 60 puanlık bariyerin üzerindeki herhangi bir kapanış, aşırı alım bölgesine doğru bir itici güç sağlayacaktır. Bununla birlikte, son kazanımlar, artan hacimler sağlamayı başaramadı ve zayıf bir yükseliş hareketine işaret etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap