Bitcoin Cash, Tron, Cosmos Fiyat Analizi: 02 Mayıs

Bitcoin Cash, Tron, Cosmos Fiyat Analizi: 02 Mayıs
0

Pazar genelindeki son çöküş, daha geniş hissiyatın haftalarca korku bağları içinde kalmasını sağladı. Bitcoin Cash ve Cosmos, 1 Mayıs’ta birkaç ayın en düşük seviyelerini dürttüklerinden bu hareketlere karşı daha hassastı.

Öte yandan Tron, kritik dirençlerinin üzerinden kaydı ve çift haneli 24 saatlik kazançlar kaydettikten sonra onları desteğe çevirdi. 

Bitcoin Cash (BCH) Analiz

analiz
bitcoin cash, tron, cosmos fiyat analizi: 02 mayıs 4

Satıcılar Ocak ayında 387 doların altına düştükten sonra, BCH yaklaşık dört ay boyunca 260 dolar ile yukarıdaki işaret arasında gidip geldi. Böylece, önceki boğa koşusu, uzun vadeli tavanından 387 dolardan beklenen bir u dönüşü gördü.

Bu tersine dönüş, 1 Mayıs’ta iki ayın en düşük seviyesine doğru bir düşüşe neden olan %31,57’lik bir düşüşün yolunu açtı. Düşüşe rağmen, alıcılar uzun vadeli trend çizgisi direncini anlık desteğe çevirdi (beyaz).

Dirgen’in  alt çitinden gelen son toparlanma,  alt’ı son gün içinde %5’in üzerinde bir kazancın ardından medyanını (kırmızı) test etmeye zorladı. Boğaların, kaybolan kısa vadeli avantajlarını geri kazanmak için 20 EMA’nın (yeşil) üzerinde bir kapanışa ihtiyacı vardı. Aşırı satım diplerinden yükseldikten sonra, RSI’nin  son hareketleri satış baskısında kolaylık olduğunu ortaya koydu. Ancak son iki gündeki yüksek zirveleri, gizli bir düşüş ayrışması için bir kapı açtı.

Tron (TRX) Analiz

analiz
bitcoin cash, tron, cosmos fiyat analizi: 02 mayıs 5

Alıcılar, fiyatı 1 Mayıs’ta TRX’in üç aylık trend çizgisi desteğinin (sarı, kesikli) üzerine çıkararak artan enerjilerini ortaya çıkardılar. Alıcılar Nisan ayının en düşük seviyelerinden toparlanırken,  Kontrol Noktasını  (POC, kırmızı) ve sonunda %38.2, %50 Fibonacci seviyesini yakalamak için yeterli baskı oluşturdular.

İlginç bir şekilde, basın zamanı rallisi geçtiğimiz gün içerisinde şimdiden %18’in üzerinde kazanç elde etti. Bu nedenle, boğalar 0,073 $ işaretine meydan okumayı amaçlarken TRX’i 20/50/200 EMA’sının çok üzerine itiyor.

RSI aşırı alım noktasına yaklaşırken 24 saatlik hızlı bir büyüme gördü. Ayrıca, CMF, sıfır işaretinin üzerine atlayarak yükseliş anlatımına karşılık geldi. Ani direncinin altındaki herhangi bir kapanış, grafiklerde durgun bir aşamaya neden olabilir.

Cosmos (ATOM) Analiz

analiz
bitcoin cash, tron, cosmos fiyat analizi: 02 mayıs 6

Daha uzun bir zaman diliminde, boğalar sonunda Aralık’tan Nisan’a kadar daha yüksek çukurlar sürmeyi başardı. Ancak son satış aşaması, ATOM’un 1 Mayıs’ta sekiz ayın en düşük seviyesine ulaşana kadar değerinin yaklaşık %31.4’ünü (20 Nisan’dan itibaren) kaybetmesine neden oldu.

17 dolarlık taban bazı satın alma gücünü yeniden canlandırdığından, boğalar  20 EMA’nın (kırmızı) yeniden test edilmesini isteyebilir. 20 EMA engelinin üzerinde bir kapanış, alt’ı önümüzdeki zamanlarda 19 dolarlık bölgeye doğru uzun süreli bir toparlanma için konumlandırabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap