Bitcoin Cash Günlük %8 Arttı, Bitcoin Yine 31.000 Dolara Meydan Okudu!

Bitcoin Cash Günlük %8 Arttı, Bitcoin Yine 31.000 Dolara Meydan Okudu!

XEC, son 24 saatteki %18’lik artışıyla, ilk 100 dijital varlık arasında en büyük yükselişi yaşayan oldu.

Bitcoin, 30.000 doların biraz üzerine düştükten sonra olumlu bir tepki gösterdi ve tekrar göz kamaştıran 31.000 dolar seviyesine doğru yükseldi.

SOL ve BCH dışında, daha yüksek işlem hacmine sahip olan birçok altcoin, günlük ölçekte hafifçe kırmızı renkte seyretmekte olup önemli kilometre taşlarına yaklaşmaktadır.

Bitcoin Tekrar 31.000 Dolara Meydan Okuyacak

Geçtiğimiz Cuma, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili uyarı yayınlaması sonucunda varlık anlık olarak 1.500 dolar düşüş yaşayarak BTC boğaları için olumsuz bir gün oldu.

Ancak, kripto para birimi hızla toparlandı ve Cumartesi gününe kadar neredeyse tüm kayıpları telafi etti. Hafta sonu genellikle sakin geçti ve BTC çoğunlukla 30.500 dolar seviyesinde konsolide oldu.

Pazartesi günü fiyatlar daha fazla dalgalanma yaşamadı, ancak Salı günü erken saatlerde BTC 31.400 dolara yükseldi. Ancak bu seviyede başarısız oldu ve ardından Çarşamba günü geri çekilerek 30.200 dolara kadar düştü. Bununla birlikte, boğalar varlık üzerinde kontrolü yeniden ele geçirdi ve şu anda BTC’nin 31.000 dolar seviyesine dokunmasına yardımcı olan bir başka yükseliş başlattı.

Sonuç olarak, varlığın piyasa değeri 600 milyar doları yeniden kazandı ve BTC, altcoinler üzerindeki hakimiyetini yeniden sağlayarak yaklaşık %50’ye ulaştı.

bitcoin
bitcoin cash günlük %8 arttı, bitcoin yine 31.000 dolara meydan okudu! 3

BCH Yükseldi

BTC’nin 31.000 dolar seviyesini aşağı çekmeye çalıştığı bir dönemde, daha büyük hacimli altcoinler çoğunlukla sessiz kalarak genellikle kırmızı renkte seyretmektedir. Bu altcoinler arasında Ethereum, Binance Coin, Ripple, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Polkadot, Polygon ve Shiba Inu yer almaktadır ve hepsi bir günde %2’ye kadar düşüş yaşamıştır.

Solana ise %3’lük bir artışla 20 dolara yaklaşmıştır. Bitcoin Cash ise %8 artarak 300 dolara doğru ilerlemiştir. Geçen hafta BCH’nin 320 doların üzerinde 14 aylık en yüksek seviyeye ulaştığını hatırlatmakta fayda vardır.

eCash ise son zamanlarda yükselişte olan bir altcoin olup, bir günde %18 ve geçen hafta %60’ın üzerinde değer kazanmıştır.

Tüm bunların sonucunda, kripto piyasası değeri bir günde 10 milyar doların üzerinde artış göstererek CoinMarketCap’te yeniden 1,210 trilyon dolar seviyesini aşmıştır.

bitcoin
bitcoin cash günlük %8 arttı, bitcoin yine 31.000 dolara meydan okudu! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.