Bitcoin Cash Analiz: 10 Günde %200 Artış, 300$’lık Umutları Artırıyor!

Bitcoin Cash Analiz: 10 Günde %200 Artış, 300$’lık Umutları Artırıyor!

Bitcoin Cash, 2023’ün ikinci çeyreğinde BTC’yi geride bırakarak önemli bir başarı elde etti. Fiyat hareketleri büyük ölçüde balinalar tarafından yönlendirildi ve kripto piyasaları bu çeyreği yeşilde kapattı. Bitcoin (BTC), 31,4 bin dolarlık yeni bir zirveye ulaştı ve son iki yılın en yüksek hakimiyet oranı olan %50’yi aşarak altcoinlerin parlaklığını sınırladı. Bununla birlikte, PEPE ve Bitcoin Cash (BCH) muhteşem bir performans sergiledi. Özellikle BCH, sadece 10 gün içinde %200’ün üzerinde değer kazanarak 105 dolardan 300 doların üzerine çıkarak BTC’yi geride bıraktı.

BTC aynı dönemde yaklaşık %19 kazanç bildirdi. PEPE ve BCH’nin bu yazının yazıldığı sıradaki olağanüstü performansı, onları CoinMarketCap’teki “Sıcak Trendler” listesinin ilk üç sırasına taşıdı.

Boğalar Çekiş Gücünü Koruyabilir mi?

bitcoin cash
bitcoin cash analiz: 10 günde %200 artış, 300$'lık umutları artırıyor! 4

RSI (Göreceli Güç Endeksi), 21 Haziran’dan bu yana 10 günden fazla bir süredir aşırı alım bölgesinde bulunuyor. Bu durum güçlü bir alım baskısını işaret ediyor. Aynı dönemde CMF (Chaikin Money Flow) göstergesi de BCH için büyük sermaye girişlerini vurgulayarak sıfırın üzerine çıkmıştır.

Bu durum boğaların piyasada avantajlı bir konumda olduğunu göstermektedir. Bir sonraki kritik engel BCH için Mart 2022’nin en yüksek seviyesi olan 391 dolar olarak belirlenmiştir. Ancak öncesinde, Bitcoin Cash boğalarının %78,6 Fib seviyesi olan 327 doları aşması ve 348 dolarlık direnci geçmesi gerekmektedir.

Tersine, %78,6 Fib seviyesinde (327 dolar) herhangi bir aksaklık, 273 dolar/276 dolar seviyelerinde bir geri çekilmeye neden olabilir. Boğaların son kazanımlarını korumak için bu seviyeleri savunması ve %78,6 Fib seviyesindeki son yüksek seviyeyi aşmayı denemesi beklenmektedir.

Vadeli İşlem Piyasası Nasıl?

bitcoin cash
bitcoin cash analiz: 10 günde %200 artış, 300$'lık umutları artırıyor! 5

4 saatlik grafikte, CVD (Kümülatif Hacim Deltası) Haziran sonunda yükseldi ve aynı dönemde talebin arttığını gösterdi. Ancak metrik gevşedi, bu da rallinin yavaşladığı ve açığa satış yapanların pazara giriş yaptığı anlamına gelir.

Maalesef, basın zamanına göre son 24 saat içinde yaklaşık 8,7 milyon dolarlık kısa pozisyon likidite edildi. Aynı dönemde yaklaşık 7,2 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi. Bu, uzun vadeli bir yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor ve açığa satış yapanları bir ayı tuzağına düşürebilir.

Santiment, son Bitcoin Cash fiyat hareketinin 20 Haziran’daki güçlü balina ilgisiyle aynı zamana denk geldiğini gösteriyor. Balinalar 12 Haziran’dan itibaren belirgin bir şekilde aktif değillerdi, ancak 20 Haziran’dan itibaren BCH’yi 2023’te yeni bir zirveye taşımak için harekete geçtiler.

kriptoparapiyasa bitcoin cash bch 13.07.12 01 jul 2023 2048x693 1
bitcoin cash analiz: 10 günde %200 artış, 300$'lık umutları artırıyor! 6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.