Bitcoin Büyük Dirençle Karşılaşıyor, Red Yeniden 18 Bin Testiyle Sonuçlanabilir!

Bitcoin Büyük Dirençle Karşılaşıyor, Red Yeniden 18 Bin Testiyle Sonuçlanabilir!
0

Geçen hafta boyunca Bitcoin, olası bir geri tepme için gerçek bir işaret göstermeden 20 bin dolarlık birleşme bölgesi etrafında dalgalandı: düşük hareketlilik, talep eksikliği ve dalgalı fiyat hareketi. Birincil talep bölgesini 18 bin dolarda yeniden test ettikten sonra, fiyat geçici olarak 22 bin dolarlık direnç seviyesine yükseldi ancak hızla reddedildi.

Teknik Analiz

Günlük Grafik

Aşağıdaki grafik, BTC’nin keskin düşüşün ardından bir devam düzeltme modeli oluşturduğunu gösteriyor. Fiyat yükseliş yönünü kırmayı başarırsa, ilk büyük direnç olan 30 bin dolara doğru bir ralli olası hale gelir.

Yükseliş tarafında, 30 bin dolar seviyesi ve 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar, Bitcoin’in olumsuz eğilimi tersine çevirme ve bir sonraki önemli boğa koşusunu başlatma potansiyelini engelleyen ana engellerdir.

bitcoin

Buna karşılık, fiyat aşağı yönlü kırılırsa, en olası senaryo 15-16 bin dolar bölgesine kademeli bir artış olacaktır. Bu arada, RSI göstergesi, kararsız duruma katkıda bulunan boğalar ve ayılar arasındaki nispi dengeye de işaret ediyor.

4 Saatlik Grafik

Bitcoin, Nisan ayından bu yana keskin bir azalan kanalın içinde düşüyor. Alt sınırı üçüncü kez test ettikten sonra, fiyat bir devam modeli olan düşüş takozu oluşturan orta vadeli bir konsolidasyon aşamasına girdi.

Fiyat son zamanlarda alt trend çizgisinde (mor ile işaretlenmiş) destek buldu ve ardından kanalın üst sınırına ve düşüş takozlarının üst trend çizgisine doğru yükseldi.

Trend çizgisi fiyatı reddederse, 18 bin dolarlık yeni bir kısa vadeli düşüş olası hale gelir. Buna karşılık, fiyat azalan trend çizgisinin üzerine çıkarsa ve kama modeli yukarı doğru çıkarsa, Bitcoin’in bir sonraki hedefi 30 bin dolarlık önemli direnç seviyesi olacaktır.

bitcoin

Genel finansal piyasaların belirsizliği ve kripto piyasasındaki mevcut düşüş hissi göz önüne alındığında, yeni bir düşüş ayağı en olası senaryodur.

Zincir Üzerinde Analiz

Bitcoin Madencileri Rezervi

Bitcoin’in fiyatı son birkaç haftadır 20 bin dolar seviyesinde konsolide oluyor. Madenciler Rezervi grafiği, madencilerin fonlarını dağıttığını gösteriyor.

Veri toplayıcı CryptoQuant’a göre madenciler, son birkaç hafta içinde Ocak 2021’den bu yana en önemli miktarda Bitcoin’i boşalttı. Azalan karlılık nedeniyle çok fazla baskı altındalar.

Bu madenciler, kayıpları en aza indirmek ve genel risklerini azaltmak için Bitcoin’lerini piyasa fiyatından satmak zorunda kaldılar. Sonuç olarak, bu durum devam ederse, zorunlu satıcıların neden olduğu satış baskısı, fiyatı kısa vadede daha da aşağı çekebilir ve 20.000$ işaretinin oldukça altına inebilir.

bitcoin

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap