Bitcoin (BTC) Yeşil Renkte Yanıp Sönerken, Sonunda En Kötüsü Bu…

Bitcoin (BTC) Yeşil Renkte Yanıp Sönerken, Sonunda En Kötüsü Bu…
0

Bitcoin (BTC) yatırımcılarının 4 Temmuz kutlamalarıyla eğlenmek için birden fazla nedeni var. Zincir üstü veriler, beğenilen araştırmacılara göre Bitcoin için en kötünün bitmiş olabileceğini gösteriyor. BTC ayrıca 3 Temmuz’dan bu yana yükselişe geçerek aya iyi bir başlangıç ​​yaptı.

Grafiklerde Yenilenmiş Bir İyimserlik

Bitcoin destekçilerinin ağdaki olumlu işaretlerden sonra iyimser olmak için iyi nedenleri var. Yakın tarihli bir Santiment tweet’i, 4 Temmuz’un ilk saatlerinde borsalarda uzun vadeli pozitif bir artış önerdi. Tweet ayrıca, trader iyimserliğinin tatillerde genellikle yüksek olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, balinalar “aşırı isteklileri cezalandırmaya” çalışabileceğinden dikkatli olunmasını da sağlar.

bitcoin
bitcoin (btc) yeşil renkte yanıp sönerken, sonunda en kötüsü bu... 4

Kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin için muhtemelen en kötüsünün bittiğini öne süren analizini yayınladı. Önceki piyasa diplerini iki düşüş döngüsünde zamanlayan Santiment MVRV (365d) metriğini kullandı.

bitcoin
bitcoin (btc) yeşil renkte yanıp sönerken, sonunda en kötüsü bu... 5

Ocak 2015 ayı piyasası sırasında, MVRV metriği pazarın dibini işaretlemek için % -56.85’e ulaştı. Ve yine Aralık 2018’de, ayı piyasası için dibe vurarak -%55,62’ye çarptı. Şu an itibariyle, mevcut düşüş döngüsü tüm hızıyla devam ederken, bu değer Haziran ortasında -%50,09’a düştü ve şu anda -%48,23 seviyesinde bulunuyor.

Bu, ezici Q2’yi sararken boğaları ateşleyebilir mi?

Verileri Konuşalım!

Hem boğalar hem de ayılar piyasa oynaklığının trendlerinden emin olmadığı için Bitcoin 18.000-22.000 dolar aralığında konsolide oluyor. Şu anda 20,241 dolardan işlem gören BTC, son 24 saatte %5,7 arttı. En son kurtarma girişiminde, Bitcoin’e ağ hacminde %50’ye yakın bir artış daha da yardımcı oluyor. Bu, zorlu piyasa koşulları altında mücadele ettiği için Bitcoin için sağlıklı bir işaret.

MVRV oranı da Haziran ortasından bu yana önemli değişikliklere tanık oldu. Değer, Haziran ayındaki geç toparlanma sırasında kademeli bir yükseliş gördü. King token fiyatlarındaki düşüşe ve yaşadığı oynaklığa rağmen MVRV oranı hala iyi bir konumda.

bitcoin
bitcoin (btc) yeşil renkte yanıp sönerken, sonunda en kötüsü bu... 6

Musk-BTC ilişkisi

Bazı toparlanma belirtileri gösteren rakamlara rağmen Tesla, 30 Haziran’da feci bir 2. Çeyreği tamamladı. Elon Musk’ın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımlarıyla CEO, kayıplarından sarsılmış olmalı. Ek olarak, Musk’ın hamlesi şu ana kadar en azından finansal olarak plana göre gitmedi.

Telegraph’ın bildirdiği gibi,

“Tesla, bu ayın sonlarında üç aylık sonuçları bildirdiğinde, BTC varlıklarında yaklaşık 440 milyon dolarlık geçen yılki yıllık karının %9’una eşdeğer bir değer düşüklüğü kaydedecek gibi görünüyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap