Bitcoin (BTC) Yatırımcıları İçin Satın Alma Fırsatları mı Ortaya Çıkıyor?

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları İçin Satın Alma Fırsatları mı Ortaya Çıkıyor?

Bitcoin’in (BTC) dört aylık düşük en yüksek ve dip seviyeleri, trend çizgisi desteğinin (beyaz, kesikli) üzerindeki son artışından sonra nihayet sona erdi. Son hareketler alım gücünde bir artışı teyit ederken, satıcılar fiyatı EMA şeritlerinin altında tutmakta zorlanıyordu.

55 EMA yakınında sürekli artan satın alma baskısı nedeniyle, alıcılar en azından yukarı kanal toparlanmasını sürdürmeyi hedefleyebilir.

Bitcoin Günlük Grafik

bitcoin
bitcoin (btc) yatırımcıları i̇çin satın alma fırsatları mı ortaya çıkıyor? 3

Beklenen bir dikdörtgen dip kırılmasının ardından, BTC’nin güneye giden yolculuğu Aralık 2020’nin en düşük seviyeleriyle eşleşti ve 18.9 bin dolar – 19.2 bin dolar aralığında durdu.

Geçen ay boyunca, kral madeni para, düşüş flama kırılımından yukarı kanallı bir toparlanma kaydetti. Bu aşamada >%24’lük bir yatırım getirisi, BTC’nin günlük zaman diliminde 20 EMA’sının üzerine çıkmasına yardımcı oldu.

Yukarı kanalın alt trend çizgisi, trend çizgisi desteğinin yanı sıra 20 EMA ile çakıştığından, 22.4 bin dolar seviyesi satış çabalarını engelleyebilir.

Bu seviyeden bir toparlanma, 24,7 bin ila 25 bin dolar aralığında yukarı kanalın üst trend çizgisinin yeniden test edilmesini sağlayabilir. Alıcılar, arama yapmadan önce şeritlerin üzerinde ikna edici bir kapanış beklemeli. Ayrıca, son alım hacimleri kısa vadeli satış baskısını aştı. Boğalar güçlerinde bir erime görmedikçe, Bitcoin önümüzdeki günlerde kademeli büyümesine devam edebilir.

Gerekçe

bitcoin
bitcoin (btc) yatırımcıları i̇çin satın alma fırsatları mı ortaya çıkıyor? 4

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) orta çizginin üzerindeki kırılması, son yükseliş kenarı ile rezonansa girdi. Orta çizginin altında bir kapanış, olası bir yükseliş geçersizliğine işaret edebilir.

OBV’nin son birkaç hafta içinde oldukça durgun düşüşler görmesiyle birlikte, herhangi bir önemli canlanma, fiyatla yukarı yönlü bir sapmayı doğrulayabilir. Ek olarak, DMI hatları bir satın alma avantajı ortaya çıkardı. Bununla birlikte, ADX madeni para için zayıf bir yön eğilimi öngördü.

Çözüm

Eğilim çizgisi desteğinin ve yukarı kanalın birleştiği ve göstergelerdeki hafif bir avantajın ışığında, Bitcoin devam eden büyümesine devam edebilir. Hedefler tartışıldığı gibi aynı kalacaktı.

Ayrıca, yatırımcılar/traderlar, daha geniş hissiyatı etkileyen makro-ekonomik faktörleri hesaba katmalıdır. Bu analiz, karlı bir bahis şansını artırmalarına yardımcı olacaktır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında