Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Bu Gelişmeler Işığında Hafta Ortası Bir Sürpriz Yaşayabilir!

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Bu Gelişmeler Işığında Hafta Ortası Bir Sürpriz Yaşayabilir!

Federal Rezerv, geçen hafta itibarıyla üst üste dördüncü kez faiz oranlarını 0,75 puan artırdı. Bu, küresel hisse senetlerine kısa bir rahatlama dönemi sağladı ve Bitcoin (BTC) fiyatında küçük bir ralliye tanık oldu.

Ayrıca Glassnode, yeni bir raporda, kral madeni paranın fiyatındaki son artışın “fiyata duyarsız yatırımcılar kohortuna” atfedilebileceğini buldu. Bu yatırımcılar, yatırımlarını ve “sisteme yeniden giren ilk talep parıltılarını” sürdürmeye devam ediyor.

Glassnode, madeni para arzındaki (zincirdeki en uykuda olan) 30 günlük değişikliği izleyen Yatırımcılar Net Pozisyon Değişikliği metriğini değerlendirdi. Bu BTC sahipleri kohortunun “agresif birikiminin” ağdaki hareketsiz madeni paraların sayısını artırdığını tespit etti.

Bu, tüm zamanların yeni rekorlarına yol açtı. Bundan önce, yatırımcılar, döngü tepe oluşumuna kar elde etmek için varlıklarını agresif bir şekilde sattı.

bitcoin
bitcoin (btc) yatırımcıları, bu gelişmeler işığında hafta ortası bir sürpriz yaşayabilir! 5

Glassnode, tersine, günlük ticarette kullanılan BTC paraları olan sıcak paraların düşmeye devam ettiğini tespit etti. Zincir içi analitik platformuna göre,

“Piyasada mevcut olan 6 aydan daha genç arz, Mayıs 2022’den bu yana tarihi düşük seviyelerde kaldı ve düşmeye devam ederek mevcut pazarda mevcut olan aşırı yatırım seviyesini daha da yineliyor.”

bitcoin
bitcoin (btc) yatırımcıları, bu gelişmeler işığında hafta ortası bir sürpriz yaşayabilir! 6

Gerçekleşen Üst Sınır Yatırım Dalgaları metriğine ilişkin bir değerlendirme, Bitcoin yatırımcılar kohortunun “şimdiye kadarki en baskın grup” olduğunu ortaya çıkardı. Bu metrik, belirli yaş grupları tarafından tutulan ABD doları cinsinden serveti incelemek için kullanılır. Glassnode, üç aydan küçük BTC paraları için bu yaş grubunda tutulan USD servetinin tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu buldu.

Öte yandan, üç aydan büyük olanlar için tutulan servet bir ATH’ye ulaştı. Glassnode’a göre bu, “küresel sermaye piyasalarındaki sürekli zorluklara rağmen harcamayı ve satmayı büyük bir reddetme” gösterdi.

bitcoin
bitcoin (btc) yatırımcıları, bu gelişmeler işığında hafta ortası bir sürpriz yaşayabilir! 7

CryptoQuant analisti maartunn’a göre, son birkaç güne Borsalardaki Bitcoin Rezervlerinde devam eden bir düşüş damgasını vurdu. 7 Kasım’daki gün içi ticaret sırasında, bilinen borsaların dışına büyük miktarda BTC taşındı.

Böylece, Döviz Rezervlerinde 2.304.000 BTC’den 2.265.000 BTC’ye bir düşüşe yol açtı. Maatuun, “Bu, Bitcoin ağına kesinlikle inanılmaz bir güven işareti” dedi.

bitcoin
bitcoin (btc) yatırımcıları, bu gelişmeler işığında hafta ortası bir sürpriz yaşayabilir! 8

BTC Döviz Rezervlerindeki düşüş, uzun vadede fiyatta yukarı yönlü bir büyümeyi hızlandırır. Ayrıca, olumsuz makro faktörlerin kısa vadede fiyat düşüşüne katkıda bulunabileceğini belirtmek yerinde olacaktır. 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.