Bitcoin (BTC) Maksimalistleri, Görünürde 21 bin Dolar Olan Bu Faktörlere Yakından Bakıyorlar…

Bitcoin (BTC) Maksimalistleri, Görünürde 21 bin Dolar Olan Bu Faktörlere Yakından Bakıyorlar…
0

2022’nin 3. çeyreği iyi bir notla başladığından, Bitcoin maxi ateşinin kripto topluluğunda da yükseldiğini söylemek güvenli olabilir. Celsius’un iflasının onaylanmasına rağmen, Bitcoin (BTC) maxileri arasında artan bir umut var. Sevgili madeni paraları sığ sularda yüzerken, keskin bir artış için fikir birliği tartışılıyor. BTC buradan nereye gidiyor?

BTC iyimserliği, topluluğun umutlarını yansıtan yenilenen verilerle son haftalarda arttı. Sosyal metrikler, analitik platformların kapsadığı gibi yaygın dalgalanmalar görüyor. “#lambo” ve “#moon”dan bahseden santiment veri kayıtları, BTC’nin Temmuz ayındaki yaklaşık %8’lik sıçramasıyla önemli ölçüde arttı. Bu sözler, aşağıdaki veri tablosunda gösterildiği gibi, Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyelerinde.

bitcoin
bitcoin (btc) maksimalistleri, görünürde 21 bin dolar olan bu faktörlere yakından bakıyorlar... 3

Tarihsel olarak, bu sözler kripto topluluğunda artan trader iyimserliğinin işaretleridir. Bir diğer öne çıkan kişi, ünlü bir kripto analisti Ali Martinez tarafından belirtildi. Kısa süre önce borsalardaki BTC bakiyesinin dört yılın en düşük seviyesine ulaştığını bildirdi.

Ayrıca, “Borsalardaki BTC bakiyesi en son 2.38 milyon BTC’nin altına düştüğünde, 2018 yılının Temmuz ayının sonlarında, Bitcoin yaklaşık 8.000 dolardan işlem görüyordu” dedi.

bitcoin
bitcoin (btc) maksimalistleri, görünürde 21 bin dolar olan bu faktörlere yakından bakıyorlar... 4

Plan C tarafından Twitter’da yakın zamanda yapılan bir analizde bir başka önemli gösterge yayınlandı. Analiz, Haziran kapitülasyonunun listenin başında yer aldığı son on yılın en kötü kapitülasyonunu kapsıyor. 14 Haziran – 23 Haziran döneminde, yaklaşık 1,06 milyon BTC, gereğinden az gerçekleşmiş kayıplardı.

Bununla birlikte, 7 ve 16 Temmuz arasında, yalnızca yaklaşık 352 bin BTC, eksik gerçekleştirilmiş kayıplar olarak kaldı. Bu özel faktör, Plan C’nin retorik olarak “Tepe kapitülasyonu şimdiden mi?”

Bitcoin Rallisi Yakında mı?

Bu sinyallerin birleşimi, BTC topluluğundaki artan iyimserliğe ışık tutuyor. BTC’nin 21 bin dolara ulaşması için bekleme sürerken, maksiler geçtiğimiz haftalarda sosyal medyaya taşındı. Yakın tarihli bir raporda, sosyal medyadaki her üç varlık tartışmasından birinin Bitcoin ile ilgili olduğu gözlemlendi. Bu metrik, sosyal medyada Bitcoin için artan olumlu yorumlarla birlikte geçen hafta 13 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap