Bitcoin (BTC) Hafta Sonu 23.000$ Seviyesinin Üzerine Çıkabilecek mi?

Bitcoin (BTC) Hafta Sonu 23.000$ Seviyesinin Üzerine Çıkabilecek mi?
0

Tesla’nın BTC varlıklarının %75’ini sattığını açıklamasına rağmen Bitcoin (BTC) hâlâ 23.000 $ seviyesinin üzerinde.

Bitcoin (BTC)

Araba şirketi ikinci çeyrek (Q2) raporunu yayınladığında BTC’nin 24.000 $’lık pozisyonunu 22.000 $’a kaybettiğini hatırlayın. 

İlginç bir şekilde, Tesla, büyük kurumsal satışların tek suçlusu değildi. Arcana araştırma analisti Vetle Lunde’ye göre BTC dökümü Tesla ile başlamadı. Analist, trendin organize gibi göründüğünü belirtti.

Lunde, Luna çöküşüyle ​​nasıl başladığını, madencilerin Three Arrows Capital’e (3AC) kadar BTC satış baskısını ve Celsius zorluklarını dikkatle analiz etti.

Analiz yeterince açık olmasa da, birçok kripto firmasının karşılaştığı likidite sorunları, daha fazla kurumun varlıklarını satabileceği anlamına gelebilir. Bu olursa, başka bir BTC kapitülasyonu yakın olabilir.

Ancak BTC, mevcut fiyatına 4,29 dolar pompaladığı için tüm bu satıcıları daha az umursuyor gibi görünüyor. Yine de, kripto “aşırı piyasa durumu” sona ermemiş olabilir. Bu güncelleme, kurumsal güçlerin piyasa hareketini kontrol etmeye hazır göründüğü için perakende yatırımcıları da ilgilendirecektir. 

Kümülatif 236 237 BTC dökümü ile bile, mevcut BTC fiyatının 23.000 dolarda bir kalesi var gibi görünüyor. Fiyat grafiğine göre, önümüzdeki birkaç gün için trend şu an olduğu gibi yükseliş eğilimini sürdürebilir.

Bunun nedeni, 20 dönemlik EMA’nın (mavi), 50 dönemlik EMA’nın (sarı) katı bir şekilde üzerinde olmasıdır. Bununla, alıcıların kontrolü, kurumsal satış baskısından çok daha güçlü görünebilir.

bitcoin
bitcoin (btc) hafta sonu 23.000$ seviyesinin üzerine çıkabilecek mi? 2

Benzer şekilde, daha uzun dönemli analiz, Bitcoin alıcılarının gücüne bağlı görünebilir. 200 EMA (yeşil) 50 EMA’ya yakın görünse de, 50 EMA (sarı) hala biraz onun yerini alıyor. Bir bakıma, daha uzun yükseliş duygularını ima ediyordu.

BTC’nin satış baskısına karşı inanılmaz bir direnç göstermesiyle, ayı piyasasının sona ermek üzere olabileceği varsayılabilir. Ancak, özellikle uzun vadede yanlış bir çağrı olabilir.

50 ve 200 EMA’nın yakınlığı bu yansımanın bir nedeni olabilir.

Bununla birlikte, başka bir Bitcoin kapitülasyon olasılığı oldukça düşük. Bu, düşüş sinyallerinin yakın zamanda ortaya çıkamayacağı anlamına gelmez. Bu aşamada yatırımcıların temkinli olmaları ve piyasanın bundan sonraki hareketlerini izlemeleri iyi bir karar olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap