Bitcoin (BTC) Fiyatının 22.400 Doların Üzerine Yükselmesi Büyük Bir İhtimal, İşte Nedeni!

Bitcoin (BTC) Fiyatının 22.400 Doların Üzerine Yükselmesi Büyük Bir İhtimal, İşte Nedeni!

Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık %5 yükseldi ve haftalarca psikolojik seviyeyi aşmak için mücadele ettikten sonra bugün 20 bin dolar seviyesini aştı. Uzmanlar, bu sefer farklı olduğu için BTC fiyatının 22.400 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini tahmin ediyor. Balina birikimi, geleneksel piyasalardaki düşük işlem hacmi, borsalarda BTC arzındaki düşüş ve ABD doları endeksindeki düşüş, Bitcoin yükselişini etkileyen faktörlerden bazıları.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliş Momentumu Bekliyor

BTC fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %5 arttı ve fiyatı başarılı bir şekilde 20 bin dolar seviyelerinin üzerine çıkardı. 24 saatlik en düşük ve en yükseği sırasıyla 19.152 dolar ve 20.071 dolar.

Son haftalarda BTC fiyat hareketlerini yönlendiren en önemli faktör, 20 yılın en yüksek seviyesi olan 114.78’e yükselen ABD doları endeksidir. Bununla birlikte, DXY endeksi bugün 111’in altına düştü ve kripto piyasasında ve borsalarda hafif bir toparlanma sağladı. Aslında Credit Suisse durumu, yatırımcıların Bitcoin’de mola vermesine neden oluyor.

Bitcoin, ABD hisse senedi piyasası ile bir korelasyona sahiptir. Ayrıca, BTC’nin fiyat hareketi ile borsanın işlem hacmi doğrudan bir ilişkiye işaret ediyor. ABD Hisse Senedi Piyasası Hacim Derinliği osilatörü, Bitcoin için yükseliş ve düşüş senaryolarını belirler.

bitcoin
bitcoin (btc) fiyatının 22.400 doların üzerine yükselmesi büyük bir i̇htimal, i̇şte nedeni! 3

Piyasa Hacmi Derinlik osilatörü 0’ın altına her ulaştığında, BTC fiyatı düşük seviyelerden toparlanır. TradFi pazar hacminin tekrar düşük seviyelere ulaşmasıyla birlikte BTC fiyatı 21.500$-24.500$ aralığına sıçrayabilir.

Zincir üstü analitik platformu Santiment, borsalarda BTC arzında sürekli bir düşüş olduğunu bildirdi. Borsalardaki BTC arzı, 2018’den bu yana ilk kez borsalarda yalnızca %9’luk BTC ile dört yılın en düşük seviyesine düştü. Bu, yatırımcıların BTC fiyatındaki artışa olan güvenini gösterir ve piyasa genelinde elden çıkarma riskini azaltır.

bitcoin
bitcoin (btc) fiyatının 22.400 doların üzerine yükselmesi büyük bir i̇htimal, i̇şte nedeni! 4

Ayrıca Whale Alert verileri, ayın başından bu yana Bitcoin (BTC) birikiminde bir artışa işaret ediyor. Aslında, son 3 günde kripto borsalarından balina cüzdanlarına 30.000’den fazla BTC aktarıldı.

Kripto Analistlerinin BTC Fiyatına Bakışı

Analist Michael van de Poppe’ye göre, BTC fiyatı 19.600 dolarlık kritik desteği tutarsa ​​22.400 dolara doğru ilerlemeye devam edecek. Ayrıca 19.300 dolar, uzun vadeli BTC satın almak için mükemmel bir alandır.

Popüler analist PlanB, Bitcoin madencilerinin haftalar sonra tekrar HashRate sıçraması olarak bir boğa koşusu sinyali verdiğine inanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.