Bitcoin (BTC) Fiyatı ABD İş Verileri Üzerinden Bu Seviyeye Düşebilir!

Bitcoin (BTC) Fiyatı ABD İş Verileri Üzerinden Bu Seviyeye Düşebilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı, hayati öneme sahip 20 bin dolar seviyesinin altına düştükten sonra Cuma günü marjinal bir artış kaydetti. Bununla birlikte, önemli ABD iş raporunun açıklanmasından önce BTC fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

bitcoin
bitcoin (btc) fiyatı abd i̇ş verileri üzerinden bu seviyeye düşebilir! 2

ABD İş Verileri Bitcoin’i Etkileyecek!

Rapora göre, en son ABD istihdam verileri beklenenden daha güçlü olacak. Bu, kripto piyasasına doğru çöküş işaretleri gönderebilir. Artan satış baskısı, Bitcoin fiyatlarının 15 bin dolara kadar düşmesine neden olabilir.

AlphaTraI’nin CIO’su Max Gokhman, yüksek istihdam verilerinin Fed’in daha fazla faiz oranı artışı olasılığını kolayca artıracağını öne sürdü. Bu kesinlikle hayati 20 bin dolarlık fiyat seviyesini kırabilir. Ancak AlphaTraAI, önceki ay elindeki dijital varlıklarının çoğunu elden çıkarmaya devam etti. Hedge fonu geçen ay kripto portföyünün büyük bir kısmını nakde aktardı.

Bloomberg ile yaptığı röportajda Gokhman, Bitcoin’in makro duyarlılıkla ilişkisinin şu anda yüksek olduğunu söyledi. 20 bin dolarlık fiyat seviyesi şu anda çok önemli. Ancak, eğer kırılırsa, pazar daha büyük bir düşüş yaşayacaktır.

Bitcoin, küresel pazarın pandeminin ilk aşamalarında işlem gördüğü yaklaşık iki yıl önce 15 bin dolar fiyat seviyesinde işlem görmeye devam etti. Ancak, Kasım 2021’de 69 bin dolarla zirveye ulaştı. O zamandan beri piyasa artan düzenleyici politikalar nedeniyle baskı altında işlem görüyor.

BTC Bu Seviyeyi Koruyabilir mi?

Bununla birlikte, BTC, basın zamanında ortalama 20.08 bin dolar fiyatla işlem görüyor. Bu arada, 24 saatlik işlem hacmi önemli ölçüde düştü. Bitcoin fiyatları son 7 gün içinde yaklaşık %6 düştü.

Bu arada Gokhman, Bitcoin’in 20 bin dolarlık fiyat seviyesini koruyabilmesi durumunda piyasaya bazı olumlu duygular gönderebileceğini belirtti. Bu, piyasanın artık bir zemin bulduğu anlamına gelecektir. Ancak, bazı tüccarlar endişeli ve bu nedenle koruma için opsiyon piyasasında prim ödüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.