Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşü mü Geliyor? Zincir Üzerindeki Veriler Dibi Gösteriyor!

Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşü mü Geliyor? Zincir Üzerindeki Veriler Dibi Gösteriyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı 17 bin doların üzerinde tutunamadı ve yeniden 16.500 dolar yakınındaki desteğe düştü. Madenci kapitülasyon riski, uzun pozisyonlar yapmak isteyen traderları rahatsız etmeye devam ettiğinden, BTC fiyatı baskı altında kalmaya devam ediyor. Zincir üstü veriler, madencilerin gerçekten de finansal kısıtlamalar nedeniyle Bitcoin varlıklarını tasfiye ettiğini ortaya koyuyor. Madencilik şirketlerinin düşen hisse fiyatlarında etkisi rahatlıkla görülebilir.

Madenci Kapitülasyonu, Bitcoin Fiyatında Keskin Düşüş Riski Yaratıyor

Marathon Digital, Core Scientific, Riot Blockchain, Hut 8 Mining, HIVE Blockchain Technologies ve Stronghold Digital Mining dahil olmak üzere NASDAQ’da listelenen kripto madenciliği stokları son 6 ayda büyük düşüş yaşadı. Marathon Digital, Core Scientific ve Stronghold Digital Mining’in bir ayda sırasıyla %46, %20 ve %38 düşmesiyle durum bu ay daha da kötüleşti.

Kripto madencileri, üç ayda bir kötü sonuçlar ve çıkarılan kripto varlıkların sayısında düşüş bildirdi. Bitcoin fiyatları bu yıl düşerken madencilik rekabetini ifade eden Bitcoin hash oranı maksimum seviyeye ulaştı.

bitcoin
bitcoin (btc) fiyat düşüşü mü geliyor? zincir üzerindeki veriler dibi gösteriyor! 3

Ancak madencilik faaliyetlerindeki düşüş nedeniyle bu ay hashrate ve madencilik zorluğu düşmeye başladı. Madencilik sektörü, düşen madeni para fiyatları, artan enerji maliyetleri ve borç yükleri arasında stres altında. Bu nedenle, finansal kriz ve düşen hisse senedi fiyatları, son çare olarak Bitcoin’i terk ederek şirketleri sonunda iflas ettirecek.

Ayrıca madencilerin BTC rezervleri son birkaç ayda 13 bin BTC azaldı. Glassnode’a göre şu anda 14 ayın en düşük seviyesi olan 1.818.280.032 BTC’ye ulaştı.

Coinglass verilerine göre, Bitcoin son 24 saatte 15 milyon doların üzerinde uzun vadeli tasfiye gördü. Uzun pozisyonların tasfiyesi, BTC fiyatının son 24 saat içinde düşmesine neden olarak 18 bin dolarlık yükseliş hissini tersine çevirdi.

bitcoin
bitcoin (btc) fiyat düşüşü mü geliyor? zincir üzerindeki veriler dibi gösteriyor! 4

Zincir üstü veriler ayrıca, BTC fiyatının 16,5 bin dolarlık destek seviyesinin altına düşmesi durumunda 12,8 bin dolarlık delta fiyatına ulaşabileceğini gösteriyor. CoinMarketCap’e göre, Bitcoin fiyatı şu anda 16.835 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.