Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Zincir Üzerindeki Veriler Balinaların Hala Satış Yaptığını Gösteriyor!

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Zincir Üzerindeki Veriler Balinaların Hala Satış Yaptığını Gösteriyor!

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2’nin üzerinde yükseldi ve %1,67’lik artış sadece bir saat içinde 8 Aralık 18:00 UTC yakınlarında gerçekleşti. O zamandan beri, BTC fiyatı yukarı yönlü bir hareket için 17 bin doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Ancak, zincir üstü veriler balinaların hala satış yaptığını gösteriyor.

BTC Fiyatı Hala Baskı Altında

Balina tutma ve harcama davranışları, bir Bitcoin pazar döngüsünü kolayca belirlemeye yardımcı olabilir. UTXO Değer Bantları Metrik, BTC fiyatlarındaki artış eğiliminin genellikle büyük sahipler tarafından Bitcoin birikimi ile ilişkili olduğunu gösterir.

Ancak zincir üstü veriler, balinaların Haziran 2022’den bu yana Bitcoin varlıklarını azaltmaya devam ettiğini gösteriyor. Terra-LUNA krizinden sonra, Balinalar yaklaşık 367 bin BTC sattı. Ayrıca, BTC fiyatı Haziran ayından bu yana sürekli olarak düştü. Bu nedenle, Balinalar BTC varlıklarını satmaya devam ediyor ve BTC fiyatı baskı altında.

Tüccarlar, bir Bitcoin rallisini doğrulamak için BTC varlıklarını artıran balinaları gözlemlemelidir.

bitcoin
bitcoin (btc) fiyat analizi: zincir üzerindeki veriler balinaların hala satış yaptığını gösteriyor! 2

Bu arada, zincir üstü veriler, 1k-10k BTC’ye sahip balinaların, Kasım ayına kadar madenci teslim aşamasında BTC varlıklarını tasfiye etmeye devam ettiğini gösteriyor. Aslında, balinalar BTC biriktirmeye başladı, ancak kripto borsası FTX’in çöküşü nedeniyle BTC yatırımlarını sattı.

Yükselen sürekli bir fiyat eğilimine tipik olarak Bitcoinlerini tutan balinalar eşlik eder. Bununla birlikte, Haziran ayından bu yana Bitcoin satışlarının neredeyse %80’i balinalardan geldi. Bu nedenle, piyasa döngüsü kayması çok daha düşük balina harcamalarıyla gelebilir.

Madenci Kapitülasyonu Nedeniyle BTC Fiyat Düşüşü

Fiyat dibini çevreleyen belirsizlik hala ortadayken, BTC fiyatının 12,8 bin dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Michael van de Poppe ve “Wolf of the Wall Street” Jordan Belfort gibi analistler, Bitcoin’in 18 bin doları geçmesi halinde toparlanabileceğine inanıyor ve 16,5 bin doların kritik bir destek seviyesi olduğunu öne sürüyor.

CoinMarketCap’e göre, BTC fiyatı şu anda son 24 saatte %2’nin üzerinde artışla 17.208 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 16.788 dolar ve 17.274 dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.