Bitcoin (BTC) Düşük İşlem Hacimlerinin Ortasında 17 Bin Dolarda Kalırken, DOGE %6 Yükseldi!

Bitcoin (BTC) Düşük İşlem Hacimlerinin Ortasında 17 Bin Dolarda Kalırken, DOGE %6 Yükseldi!

Genellikle hafta sonu olduğu gibi, işlem hacimleri düştü ve bu da Bitcoin (BTC) için çok az veya hiç fiyat hareketiyle sonuçlandı.

Dogecoin, daha büyük sermayeli altcoinlerden en iyi performansı sergilerken, CELO ve NEXO orta büyüklüktekilerden en çok kazananlardır.

Çoğu altcoin, birkaç istisna dışında benzer bir konumda. Dogecoin, günlük %6’lık bir artışın ardından bunların arasında yer alıyor.

Bitcoin 17.000 Dolarla Mücadele Ediyor

Geçen hafta sonu fiyat hareketleri açısından oldukça sıkıcıydı ve BTC bunun çoğunu yaklaşık 16.500 dolarda harcadı. Pazartesi, fiyatın 16.000$’a düşmesiyle başladı, ancak boğalar hareketi yakaladı ve daha fazla düşüşe izin vermedi.

ABD Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü açıklanan ülkenin istihdam raporunun yanı sıra son faiz artırımını açıkladığı hafta ortasında daha fazla oynaklık bekleniyordu.

Ancak, her iki olay da önceki olayların aksine çok fazla fiyat hareketi sağlamadı. Bitcoin, iki haftanın en yüksek seviyesini çizmek için bu seviyenin üzerinde bir fiyat artışı dışında, yaklaşık 17.000 $ ile nispeten sakin kaldı.

İçinde bulunduğumuz hafta sonu yaklaşıp geldiğinde, BTC 17.000 dolardaydı ve orada kaldı. İşlem hacimleri bir kez daha düştü. Bitcoin’in piyasa değeri hala 330 milyar doların altında, altcoinler üzerindeki hakimiyeti ise %38,3.

bitcoin
bitcoin (btc) düşük i̇şlem hacimlerinin ortasında 17 bin dolarda kalırken, doge %6 yükseldi! 3

DOGE %6 Yükseldi

Altcoinlerin çoğu, önemli hareketlerin olmadığı hafta sonu boyunca BTC’nin performansını taklit etti.

Ethereum, son 24 saatte yaklaşık %1 değer kaybetti ve 1.250 dolara düştü. Binance Coin, Ripple, Cardano, Polygon, Polkadot, Shiba Inu, Litecoin ve OKB dünkü seviyelerinde.

Dogecoin, daha büyük sermayeli altcoinlerin tek istisnasıdır. OG memecoin bir günde %6 arttı ve 0,1 doların üzerinde işlem görüyor.

CELO ve NEXO da sırasıyla %16 ve %10 artışlarla günlük etkileyici oranlar kazandı.

Bununla birlikte, genel olarak, kripto piyasası değeri CoinMarketCap’te 855 milyar dolar ile aynı yerde kaldı.

bitcoin
bitcoin (btc) düşük i̇şlem hacimlerinin ortasında 17 bin dolarda kalırken, doge %6 yükseldi! 4

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.