Bitcoin (BTC) Balina Adresleri, 21 Bin Dolar Üzerindeki Son Ralliye Katkıda Bulunuyor, Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC) Balina Adresleri, 21 Bin Dolar Üzerindeki Son Ralliye Katkıda Bulunuyor, Sırada Ne Var?

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen hafta sonu 200 günlük hareketli ortalama olan 19.500 doları geçerek çok güçlü bir çıkış yaptı. Basın tarihi itibariyle BTC, 406 milyar dolarlık piyasa değeriyle 21.100 dolar civarındandan işlem görüyordu.

Ayrıca, zincir üstü veriler, Bitcoin’in önceki döngüleriyle çok güçlü bir tutarlılık seviyesi gösterdiğini gösteriyor. 2018-19 ayı piyasasında BTC fiyatı 386 gün boyunca 200 DMA’nın altında işlem gördü. Şimdi, BTC fiyatı 381 gün boyunca altında işlem gördükten sonra 200DMA’nın üzerinde bir çıkış yaptı.

bitcoin
bitcoin (btc) balina adresleri, 21 bin dolar üzerindeki son ralliye katkıda bulunuyor, sırada ne var? 4

2023’te bu yıl şimdiye kadar BTC, 12 günlük güçlü fiyat artışları gördü. Bununla birlikte, son sekiz haftada küçük balina adreslerinin birikmesiyle bu artış meydana geldi. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları bildirdi:

“ Bu 2023 patlamasının habercisi olan ölçütlerin çoğu arasında, 100 ila 1.000 $ BTC tutan adreslerin hızla artan miktarı vardı. Fiyat artışları genellikle balinalar #Bitcoin biriktirdiğinde pazar genelinde gerçekleşir. Kriptodaki 1 numaralı varlık iki hafta içinde +%26 oldu”.

bitcoin
bitcoin (btc) balina adresleri, 21 bin dolar üzerindeki son ralliye katkıda bulunuyor, sırada ne var? 5

Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin kısa vadeli traderların Nisan 2022’den sonra en karlı harcama günlerine 14 Ocak’ta tanık olduklarını bildirdi. Kârlı bir STH-SOPR, alınan kârları emmek için yeterli talep olduğunu ima ediyor. SOPR yeniden testi ~1.0, bu ralliyi 2022’deki önceki koparma girişimlerinden ayıracaktır.

bitcoin
bitcoin (btc) balina adresleri, 21 bin dolar üzerindeki son ralliye katkıda bulunuyor, sırada ne var? 6

Glassnode ayrıca şunları ekliyor:

“Önceki üç çıkışın hepsinde, karda STH arzı, varlıklarının %50’sinin üzerine ulaştı. Mevcut fiyat rallisine yanıt olarak, yakın zamanda edinilen tüm $BTC’nin %70,5’inden fazlası yeşile döndü. Bu, son aylarda büyük miktarda madeni paranın el değiştirdiğini gösteriyor”.

Bu, BTC’nin küresel makrolar tarafından desteklenmesi durumunda muhtemelen kazanımlarını artırabileceğini gösteriyor. Bir sonraki Bitcoin fiyat yönüne işaret edebilecek olan Wall Street endekslerinin bu hafta nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.