Bitcoin (BTC) Analiz: Bitcoin Yatırımcıları Satın Almak İçin Doğru Zamanda mı?

Bitcoin (BTC) Analiz: Bitcoin Yatırımcıları Satın Almak İçin Doğru Zamanda mı?

Bitcoin, Haziran ayındaki büyük düşüşün ardından istikrarlı bir yükseliş gördükten sonra 18 Ağustos’ta yine dik bir düşüş trendine girdi. Aslında, kısa bir süre için, kral madeni para da 24.000 $ işaretini geçmeyi başardı ve bu da yatırımcılara güneye hareket etmeden önce daha fazla dalgalanma için umut verdi. 

Yazım sırasında Bitcoin, 403.966.011.914 $ piyasa değeri ile 21.119.65 $’dan işlem görüyordu. Ancak panik satışından önce yatırımcılar bazı metriklere bakabilir. Özellikle bazı veri setleri bunun BTC biriktirmek için iyi bir zaman olduğunu önerebileceğinden.

Veriler Bize Ne Söylüyor?

Hash Ribbon verilerine bir bakış, 30 günlük MA 60 günlük MA’yı geçtiğinden alıcılar için büyük bir satın alma fırsatı olabileceğini gösterdi. 30d MA, 60d MA’yı geçtiğinde, Hash Ribbon, madencilerin en kötü teslimiyetinin sona erdiğini gösterir. Bu, yatırımcıları daha fazla satın almaya teşvik eden olumlu bir piyasa göstergesidir. 

Söz konusu geçiş, geçen hafta yeşil çizginin mavi çizgiyi geçecek kadar ivme kazanmasından sonra başladı. 

bitcoin
bitcoin (btc) analiz: bitcoin yatırımcıları satın almak i̇çin doğru zamanda mı? 5

Şu Anki Senaryo Bu Şekilde…

CryptoQuant analisti Ghoddusifar, yakın zamanda BTC’nin %30 daha düşme olasılığını genişletti. Hash Ribbon’ın bize söylediklerinin ışığında, tahminin doğru olup olmayacağını değerlendirmek için bazı metriklere bakmaya değer.

Şunu düşünün, Bitcoin son yedi günde %15 değer kaybetti. Aksine, tasfiyeleri gösteren hacimde büyük bir artış kaydedildi. Bitcoin Borsalarına Toplam Transfer Hacmi de fiyatla birlikte düştü ve düşüş piyasasının işleyişinin altını çizdi. 

bitcoin
bitcoin (btc) analiz: bitcoin yatırımcıları satın almak i̇çin doğru zamanda mı? 6

Toplam kayıp arzı da 15 Ağustos’ta 6.825.471’den yaklaşık 8.720.069’a yükselerek kuzeye kaydı ve 19 Ağustos’ta bu ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 

bitcoin
bitcoin (btc) analiz: bitcoin yatırımcıları satın almak i̇çin doğru zamanda mı? 7

Son olarak, BTC’nin 4 saatlik grafiği de, Üstel Hareketli Ortalama (EMA) Şeridi piyasada düşüş eğilimine işaret ettiğinden benzer bir tabloyu parlattı. 55 günlük EMA, 20 günlük EMA’nın oldukça üzerindeydi. Önümüzdeki günlerde BTC’nin fiyatında daha fazla düşüş öneren bir şey. 

Tüm bu veri kümeleri, Ghoddusifar’ın fiyatta daha fazla düşüşe ilişkin değerlendirmesini tamamlıyor. Bu nedenle, metrikler iyi bir alım piyasası öneriyor gibi göründüğünden, yatırımcılar bir satış çağrısı yapmadan önce iki kez düşünmelidir. 

bitcoin
bitcoin (btc) analiz: bitcoin yatırımcıları satın almak i̇çin doğru zamanda mı? 8

Bununla birlikte, çoğu veri noktası ayı piyasasına işaret ederken, bazı göstergelere daha yakından bakıldığında bunun tam tersini ima ettiğini belirtmekte fayda var. MACD’de bir yükseliş geçişi meydana geldi ve bu, önümüzdeki birkaç gün içinde bir fiyat artışına yol açabilir.

Ayrıca, RSI aşırı satım bölgesinden geri dönerken ve nötr bölgeye doğru hareket ederken bir miktar yükseliş hareketini de vurguladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.